Szpital | sezon 2 odc. 180

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Na SOR trafia 26-letni Adam, który odniósł poważne obrażenia w wypadku samochodowym. Okazuje się, że winę za całą sytuację ponosi jego była narzeczona Agnieszka, która prowadziła auto.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafia 26-letni Adam, który odniósł poważne obrażenia w wypadku samochodowym. Okazuje się, że winę za całą sytuację ponosi jego była narzeczona Agnieszka, która prowadziła auto i umyślnie doprowadziła do kolizji. Pacjenta przyjmuje ordynator oddziału doktor Piotr Wójtowicz, a jego towarzyszka trafia pod opiekę doktora Eryka Wajmana. Lekarze pomagają również Mariuszowi, który ma duszności, jest spocony i cały drży. Niebawem okazuje się, że mężczyzna jest uzależniony od morfiny, a jego objawy wywołane są odstawieniem leku.

Występują

Zobacz także

Ładuję...