Szpital | sezon 2 odc. 170

serial paradokumentalny Polska 2014  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Dominika Gajda przyjmuje na oddział kobietę, która ma wysoką gorączkę i skarży się na ból brzucha. Wychodzi na jaw, że pacjentka od lat żyje w kazirodczym związku z własnym ojcem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Dominika Gajda przyjmuje na oddział kobietę, która ma wysoką gorączkę i skarży się na ból brzucha. Wychodzi na jaw, że pacjentka od lat żyje w kazirodczym związku z własnym ojcem. Dwa tygodnie wcześniej urodziła mu drugie dziecko i cierpi z powodu powikłań. Do szpitala przyjeżdża 36-letnia Jolanta, która wygładzała sobie zmarszczki botoksem. Ze względu na koszty zdecydowała się na zabieg na Ukrainie. Ma porażone mięśnie, które podtrzymują powiekę. Pacjentka wstydzi się tego, że musi oszczędzać i korzystać z niesprawdzonych gabinetów, dlatego ukrywa prawdę przed dr. Michałem Morawskim.

Występują

Zobacz także

Ładuję...