Ojciec Mateusz | sezon 7 odc. 88: Czekolada

serial kryminalny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Sandomierzu zostaje otwarta nowa cukiernia. Jej właścicielka Ewa zatrudnia jako cukiernika pochodzącego z Mołdawii Konstantina. Wkrótce wędkarz znajduje w rzecze zwłoki imigranta.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który pomaga policjantom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Z jego rad korzysta m.in. aspirant Nocul (Michał Piela).

W tym odcinku

W Sandomierzu zostaje otwarta nowa cukiernia. Jej właścicielka Ewa zatrudnia na stanowisko cukiernika pochodzącego z Mołdawii Konstantina. Jej wybór nie podoba się wielu mieszkańcom miasta, w tym szefowej konkurencyjnego lokalu Halinie i związanemu z ruchami narodowościowymi Zbyszkowi Barańskiemu. Niedługo później wędkarz odnajduje w rzece zwłoki imigranta. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Głównym podejrzanym jest Zbigniew, który w dniu morderstwa podpalił motocykl ofiary. Ksiądz Mateusz postanawia pomóc w dochodzeniu. Dzięki niemu udaje się udowodnić niewinność Barańskiego. Wkrótce duchowny wpada na inny trop i zaczyna domyślać się, kto zabił Konstantina.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...