Ojciec Mateusz | sezon 7 odc. 85: Naciągacze

serial kryminalny Polska 2011  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W mieście działają naciągacze, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób. Policjanci próbują ustalić tożsamość chłopaka, którego ciało znaleziono niedawno. Pomocą służy ksiądz Mateusz.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który pomaga policjantom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Z jego rad korzysta m.in. aspirant Nocul (Michał Piela).

W tym odcinku

W Sandomierzu działa grupa naciągaczy, którzy wyłudzają pieniądze od starszych osób. Tymczasem policjanci próbują ustalić tożsamość młodego chłopaka, którego ciało znaleziono niedawno. Na posterunku zjawia się starszy pan, który twierdzi, że młody mężczyzna jest kolegą jego wnuczka. Wkrótce funkcjonariuszom udaje się zatrzymać kieszonkowca Cypriana, u którego znalezione zostają liczne dowody osobiste, m.in. zamordowanego chłopca i okradzionego przez niego wcześniej księdza Jacka. Niedługo później do Nocula dzwoni babcia Lucyna, która zatrzymała u siebie jednego z oszustów. Przesłuchiwany złodziej przyznaje, że zamordowany chłopak był jednym z członków grupy naciągaczy. Pomocą funkcjonariuszom służy też ksiądz Mateusz.

Występują

Twórcy

Ładuję...