Teleman

Plebania

Filtruj odcinki wg roku: 201120102009200820072003200220012000

Streszczenia odcinków

Plebania (1829)

Anna przychodzi w odwiedziny do Józefiny. Mówi, że martwi się metodami wychowawczymi Janusza, który próbuje nauczyć Pawełka, jak zostać człowiekiem silnym i bezwzględnym.

Plebania (1828)

W barze u Krystyny rozpoczyna się spotkanie zwolnionych pracownic z dyrektorem sieci. W rozmowie z Jackiem i Wojtkiem Wiki roztacza wizję nowego portalu, który przyciągnie reklamy.

Plebania (1827)

Jacek opowiada Wiki o wizycie Witolda, który domaga się usunięcia materiału o supermarkecie ze strony internetowej. Wiki spotyka się z Pękałową. Proponuje jej uaktualnienie reportażu.

Plebania (1826)

Artur przyznaje proboszczowi, że transmisje mszy w internecie to dobry pomysł. Dominiuk zarzuca burmistrzowi, że załatwił mieszkanie Pękałowej. Kierownik supermarketu prosi o pomoc Witolda.

Plebania (1825)

Ministranci instalują w kościele kamerę. Nad wszystkim czuwa Wiki. Jacek sprawdza parametry techniczne. Witold postanawia obejrzeć pierwszą transmisję z mszy. Przy okazji chce zobaczyć Irkę.

Plebania (1824)

Edyta spotyka się z Irką w Arce. Wytyka jej mściwość i mówi, że nie była warta Jurka. Józefina pokazuje na plebanii ulotkę promującą internetowy film o kobietach zwolnionych z supermarketu.

Plebania (1823)

Jurek proponuje Traczowi swoje udziały w Arce za 500 tysięcy zł. Ten odmawia. Pozostawiony bez wyjścia Jurek przyjmuje ofertę Witolda. Tym razem adwokat proponuje mu tylko 200 tysięcy.

Plebania (1822)

Wiki z Julią przygotowują reportaż o zwalnianych pracownicach. Edyta przychodzi do Irki. Prosi ją o pomoc w sprzedaży udziałów Jurka w Arce. Witold proponuje Jurkowi wykupienie jego części.

Plebania (1821)

Proboszcz radzi Julii zaniechanie walki z kierownikiem supermarketu jego metodami i załagodzenie sporu. Jurek ma pretensje do Irki, która nie poparła go na zebraniu wspólników Arki.

Plebania (1820)

Artura niepokoi angażowanie się proboszcza w sprawę kobiet z supermarketu. Trwa zebranie wspólników Arki. Jurek domaga się swojej części zysku. Anna rozmawia z burmistrzem o Pękałowej.

Plebania (1819)

Do Grzybowej zgłasza się zwolniona z supermarketu Marzena, która szuka pracy. Ta kojarzy ją z aferą opisaną w 'Głosie...' i odmawia. Anna próbuje wpłynąć na syna, aby pomógł Pękałowej.

Plebania (1818)

Janusz zaprasza matkę na śniadanie. Jest niezadowolony, że Anna powiesiła w pokoju krzyż. Witold deklaruje Irce miłość. Proboszcz krytykuje Artura za zbyt ostrą rozmowę z Witoldem.

Plebania (1817)

Anna budzi się w domu Janusza. Cieszy się, widząc Pawełka. Artur wybiera się z kolędą do Witolda. Julia przekonuje kierownika supermarketu, że podjął złe decyzje w sprawie pracowników.

Plebania (1816)

Józefina przychodzi po Annę do szpitala. Julia oświadcza proboszczowi, że może pomóc zwolnionym pracownicom supermarketu. Janusz jedzie na plebanię, aby zabrać Annę do domu.

Plebania (1815)

Blumental postanawia porozmawiać z Januszem na temat dalszego leczenia jego matki. Właściciel ściany wycofuje na posterunku skargę. Zmienił decyzję po ostatniej wizycie proboszcza.

Plebania (1814)

Proboszcz rozmawia z kierownikiem supermarketu, który przekonuje go, że ma dowody łamania prawa przez pracowników. Iza mówi Xaweremu, że nie jest pewna ich związku. Czeka na jego decyzję.

Plebania (1813)

Na plebanię przychodzą zwolnione z supermarketu kobiety. Bartek prosi właściciela ściany z graffiti o wycofanie skargi. Pękałowa oskarża Janusza o spowodowanie jej choroby.

Plebania (1812)

Iza budzi się w ramionach Xawerego. Próbuje go przekonać, aby u niej zamieszkał. Zyzio przesłuchuje Kasię w sprawie graffiti. Proboszcz odwiedza kolejne domy podczas noworocznej kolędy.

Plebania (1811)

Iza zwierza się Blumentalowi ze swoich obaw co do Xawerego. Do szpitala zostaje przyjęta Pękałowa, mieszkanka kamienicy. Bartek opowiada Kasi o zniszczeniu jego graffiti. Podejrzewa Szymona.

Plebania (1810)

Janusz w szpitalu widzi puste łóżko matki i wpada w panikę. Salowa uspokaja go, że Anna poszła na badania. Szymon jest rozżalony na Kasię, która spędziła sylwestra z Bartkiem w Arce.

Plebania (1809)

Bartek kończy malować graffiti. Na murze umieścił podobizny Anny, Kasi i Kuby i mniejszą swoją. To trzy ważne osoby w jego życiu. Kuba żegna się przed wyjazdem z proboszczem i Józefiną.

Plebania (1808)

Blumental bada Annę. Okazuje się, że ma obustronne zapalenie płuc. Janusz dowiaduje się o złym stanie zdrowia matki. Wysyła Pawełka do szpitala. Xawery zaprasza Izę na bal do Lublina.

Plebania (1807)

Anna po pojednaniu z synem jest w doskonałym nastroju. Janusz pyta Blumentala o stan matki. Lekarz informuje go, że Anna źle zniosła pierwszą dawkę chemii i druga raczej nie zostanie podana.

Plebania (1806)

Anna zastanawia się, kto zapłacił za jej leczenie. Aleks przychodzi do browaru porozmawiać z synem. Chce mu pomóc, ale Xawery nie się na to zgadza. Kasia wybiera się na spotkanie z Szymonem.

Plebania (1805)

Trwają przygotowania do wigilii. Proboszcz przywozi Annę. W domu Tracza firma cateringowa przygotowuje stół do wieczerzy. Pawełek jest smutny, że w święta nie zobaczy babci, cioci i wujka.

Plebania (1804)

Mateusz prosi Henia o pozwolenie na dłuższe zamieszkanie. Kasia po zerwaniu z Szymonem nadal go kocha. Xawery pracuje w browarze. Odwiedza go Aleks i zaprasza syna na wigilię. Ten odmawia.

Plebania (1803)

Mateusz po wieczornej awanturze noc spędził w mieszkaniu Heńka.Tymczasem Iwona prosi prosi Kubę, aby wyjechał z Hrubielowa. Anita informuje Bartka, że Kasia jest w ciąży z Szymonem.

Plebania (1802)

Krystyna postanawia poważnie porozmawiać z córką. Namawia ją do zrobienia testu ciążowego. Przy grobie Adeli spotykają się Wiki z Karolem. On opowiada jej o powiązaniach ratusza z Traczem.

Plebania (1801)

Biskup postanawia sam zbadać sprawę księdza Kuby. Przyjeżdża do Arki, gdzie rozmawia z Mateuszem i Iwoną. Kobieta informuje go w szczerej rozmowie, że Kuba jest ojcem Ewy...

Plebania (1800)

Xawery dołącza do pracowników browaru w charakterze magazyniera. Kasia informuje Szymona o możliwej ciąży. On jest przerażony. Wiki interweniuje u burmistrza w sprawie pani Pękałowej.

Plebania (1799)

Irka z Witoldem snują plany na przyszłość. Rozważają wyjazd do Warszawy. Kasia zwierza się Anicie, że chyba jest w ciąży. Xawery przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną do browaru.

Plebania (1798)

Witold przyznaje, że żałuje współpracy z Traczem. Xawery zaprasza Izę do restauracji. Świętuje pierwsze sukcesy w roli nauczyciela. Dziewczyna podsuwa mu ogłoszenie o pracy w browarze.

Plebania (1797)

Anita opowiada w szkole o Xawerym. Jest nim zachwycona. Aleks postanawia pomóc synowi. Proboszcz informuje biskupa o problemie księdza Kuby. Witold wyjawia Traczowi nazwisko sponsora Anny.

Plebania (1796)

Xawery informuje Renię o przybyciu pierwszej uczennicy na korepetycje z francuskiego. Witold czyta niepochlebny artykuł o sobie. Janusz każe w ten sposób adwokata za niesubordynację.

Plebania (1795)

Tracze pokazuje producentowi nagranie, na którym Wiki żle mówi o pracodawcy. Artur jest zaskoczony, że proboszcz nie odsuwa Kuby od zajęć. Kuba wyjawia Antoniemu, że jest ojcem Ewy.

Plebania (1794)

Podczas naprawy komputera Kuby Artur zauważa wiele zdjęć Ewy. Ksiądz tłumaczy, że bardzo lubi dziewczynkę. Tracz postanawia spotkać się z producentem stacji, w której jest zatrudniona Wiki.

Plebania (1793)

Xawery szuka pracy. Rozwiesza w mieście ogłoszenia, w których zachęca do lekcji francuskiego z rodowitym Paryżaninem. Witold ostrzega Wiki przed Januszem. Uważa, że może mieć ona kłopoty.

Plebania (1792)

Anita jest zazdrosna o Bartka, który spędził wieczór u Kaśki. Wiki przychodzi z operatorem do Tracza. Tracz zgadza się odpowiedzieć na pytania przy wyłączonej kamerze. Wiki pyta o lokatorów.

Plebania (1791)

Wychowawczyni prosi Janusza, aby porozmawiał z Pawełkiem, bo przekonuje inne dzieci, że święty Mikołaj nie istnieje. Marian przychodzi z chorą Ewą na plebanię.

Plebania (1790)

Mateusz wyjeżdża do pracy. Iwona oddaje Ewunię pod opiekę babci Basi. Anna żegna się z proboszczem i przekazuje mu prezent dla Pawełka. Iwona prosi Kubę, aby zachował dystans wobec Ewy.

Plebania (1789)

Kasia boi się przyznać matce do nocy spędzonej z Szymonem. Proboszcz, Jacek i Wiki informują Annę, że zebrali sumę potrzebną na chemioterapię. Szymon przeprasza Kasię za swoje zachowanie.

Plebania (1788)

Kasia spędza noc z Szymonem. Wiki pokazuje Annie materiał filmowy. Anna nie chce emitowania reportażu. Janusz żąda od adwokata przygotowania pozwu w sprawie naruszenia jego dobrego imienia.

Plebania (1787)

Jola z Krystyną szykują dekoracje na andrzejkowy wieczór. Wiki prosi Jacka o wywiad. Szymon, obrażony na Kasię, odmawia udziału w imprezie andrzejkowej. Wiki przychodzi do szkoły Pawełka.

Plebania (1786)

Irka żali się Joannie na Witolda. Czuje, że ukochany coraz bardziej upodabnia się do Tracza. Wiki kontynuuje przygotowywanie reportażu o Annie. Szymon robi wyrzuty Kasi z powodu Bartka.

Plebania (1785)

Witold wręcza mieszkańcom zawiadomienie o podwyżce czynszu o ponad sto procent. Wiki chce nakręcić materiał o chorej Annie. Jacek uruchamia stronę internetową poświęconą matce Tracza.

Plebania (1784)

Rumcajs przekazuje Traczowi zerwane w nocy plakaty. Razem z grupą osiłków postanawiają wymierzyć odpowiednią karę Bartkowi. Przy okazji ofiarą ich napaści pada też Szymon.

Plebania (1783)

Tracz jest rozczarowany postawą Witolda, który proponuje mniej ofensywną strategię. Bartek i Kasia zbliżają się do siebie. Xawery proponuje Izie wyjazd do Francji.

Plebania (1782)

Anna dostrzega w gazecie ogłoszenie z apelem o pomoc. Prosi proboszcza o zaniechanie takich działań. Janusz odwiedza siedzibę gazety. Redaktor naczelny dopiero teraz orientuje się w sprawie.

Plebania (1781)

Piotr rozmawia z Barbarą o małżeństwie Mateusza i Iwony. Proboszcz chce zamieścić w hrubielowskiej gazecie bezpłatne ogłoszenie z prośbą o pomoc dla chorej Anny Skrzypczuk.

Plebania (1780)

Witold ma poinformować mieszkańców kamienicy o zebraniu z właścicielem, a potem Tracza o ich stosunku do zmian. Proboszcz na mszy namawia wiernych do pomocy bliźnim. Skarbonka się zapełnia.

Plebania (1779)

Julia z Aleksem postanawiają walczyć o mieszkańców kamienicy, która już prawomocnie należy do Tracza. Iwona prosi Maksa o chwilę zwłoki na podejście decyzji. Liczy na przekonanie męża.

Plebania (1778)

Mateusz szykuje się do wyjazdu w sprawie pracy. Przewodniczący rady gminy zaprasza radnych na głosowanie. Jan do ostatniej chwili przekonuje ich do głosowania za oddaniem kamienicy Traczowi.

Plebania (1777)

Iza przeprasza Xawerego za swoje wczorajsze zachowanie. Proboszcz opowiada Józefinie o odmowie Tracza, który nie zgodził się finansować leczenia matki. Xawery ogląda pokój do wynajęcia.

Plebania (1776)

Blumental informuje proboszcza o stanie Anny, której grozi śmierć. Julia odwiedza Aleksa w pałacu. Chodzi o kamienicę, którą Śliwiński może przekazać Traczowi decyzją administracyjną.

Plebania (1775)

Po mszy proboszcz dostrzega modlącego się Aleksa. Podczas rozmowy dowiaduje się, że wyrzucił on syna z domu. Maks namawia Iwonę na inwestycję w nowy biznes. Mateusz jest przeciwny ryzyku.

Plebania (1774)

Aleks obiecuje Mauricowi, że spłaci długi syna przelewem. Dla zabezpieczenia gangsterzy zabierają Xawerego ze sobą. Aleks oddaje dług i prosi syna, aby wyjechał i już nigdy nie wracał.

Plebania (1773)

Iwona zwierza się Agnieszce, że nie jest zachwycona wizją przeprowadzki z Mateuszem do Lublina. Do Xawerego przyjeżdżają z Francji Maurice i jego ochroniarze. Żądają zwrotu długu.

Plebania (1772)

Proboszcz dowiaduje się o chorobie Anny. Aleks postanawia spotkać się z Julią. Liczy na jej pomoc w walce z Traczem o kamienicę. Mateusz szuka pracy przez internet.

Plebania (1771)

Dyrektor szkoły żąda od Artura wyjaśnień związanych z wystawieniem oceny niedostatecznej za pracę na przyzwoitym poziomie. Aleks pyta syna o pieniądze. Xawery mówi, że włożył je na lokatę.

Plebania (1770)

Aleks nie poznaje syna, który unika ludzi. Janusz jcałą noc czyta listy od matki. Blumental odwiedza Annę. Jest zaniepokojony jej wysoką gorączką. Bartek rozmawia z dyrektor szkoły.

Plebania (1769)

Artur wystawia Bartkowi kolejną ocenę niedostateczną. Pomiędzy duchownym, a uczniami dochodzi do utarczki. Aleks jest wściekły na syna.

Plebania (1768)

Aleks podejrzewa, że syn coś przed nim ukrywa. Xawery jedzie do Tracza, aby odzyskać przegrany samochód. Ksiądz Antoni informuje Aleksa o roszczeniach do kamienicy, które sprzedał jego syn.

Plebania (1767)

Krystynę niepokoi związek Kasi i Szymona. Kasia informuje ją, że chce przeżyć swój pierwszy raz właśnie z Szymonem. Iza zabiera Xawerego na cmentarz. Jest on przybity problemami finansowymi.

Plebania (1766)

Wszystkich Świętych. Zrezygnowany Xawery nie odbiera telefonów od Izy. Janusz pod presją syna jedzie na plebanię. Wyrzuca matce, że komplikuje mu życie i ma żły wpływ na wnuka.

Plebania (1765)

Bartek zaprasza kolegów i koleżanki na imprezę hallowenową. Janusz nakazuje Rumcajsowi odnalezienie Anny, która zniknęła po wyjściu ze szpitala. Krystyna wybiera się na groby do Lublina.

Plebania (1764)

Proboszcz przychodzi po Annę do szpitala zaprasza ją do siebie na plebanię. Kasia zwierza się mamie ze swoich miłosnych rozterek. Aleks informuje telefonicznie Xawerego o swoim przyjeździe.

Plebania (1763)

Mateusz postanawia zrezygnować z pracy, co nie podoba się Iwonie. Anita i Kasia dyskutują o Szymonie. Zaniepokojony decyzjami Xawerego proboszcz prosi Aleksa o przyjazd do Hrubielowa.

Plebania (1762)

Mateusz odkrywa nieprawidłowości w budowie drogi. Zastanawia się nad powiadomieniem prokuratury. Proboszcz dowiaduje się od Gacka, że Lubinieccy sprzedali Traczowi roszczenia do kamienicy.

Plebania (1761)

Doktor Blumental jest zaniepokojony stanem zdrowia Anny. Mateusza spotykają nieprzyjemności w pracy. Nie chce brać udziału w przekrętach szefa. Xawery odbiera telefon z Francji z pogróżkami.

Plebania (1760)

Iwona obiecuje Ewuni, że za jakiś czas będzie miała rodzeństwo. Pawełek prosi ojca, żeby pozwolił mu zobaczyć się z babcią. Spec zdaje Traczowi relację z pokera z udziałem Xawerego.

Plebania (1759)

W drodze do szkoły Pawełek oświadcza Rumcajsowi, że chce jechać do babci. Potem ucieka z lekcji i rusza w kierunku szpitala. Babcia płacze ze szczęścia na widok wnuka. Janusz wpada w szał.

Plebania (1758)

Anna odzyskuje przytomność, ale pragnie umrzeć. W pałacu Lubinieckich zostaje podpisana umowa - Xawery sprzedaje Januszowi swoje roszczenia do kamienicy.

Plebania (1757)

Paweł jest świadkiem rozmowy ojca z posterunkowym na temat próby samobójczej Anny. Pawełek modli się o zdrowie babci. Krystyna mówi bratu o stanie Anny.

Plebania (1756)

Do baru Krystyny kloszard przynosi walizkę Anny. Informuje, że starszą kobietę zabrało pogotowie. Jest w szpitalu. Opiekuje się nią doktor Blumental. Janusz gromadzi informacje o Xawerym.

Plebania (1755)

Mateusz urządza żonie scenę zazdrości. Babcia Pawełka zjawia się przed szkołą - chłopiec rzuca się jej w ramiona. Anna idzie do parku i połyka garść tabletek.

Plebania (1754)

Witold i Xawery wybierają się do Tracza. Na przerwie w szkole Kasia rozmawia z Bartkiem o jego wizycie u proboszcza. Zbyszek i Grzybowa naciskają na Krystynę, aby pozbyła się Anny.

Plebania (1753)

W domu dochodzi do kłótni pomiędzy Izą i Mateuszem. Mąż jest niezadowolony z prezentu i zachowania Izy. Witold przychodzi do Tracza z propozycją wykupienia od Xawerego roszczeń do kamienicy.

Plebania (1752)

Na lekcji religii Artur omawia pracę Bartka i wystawia mu ocenę niedostateczną. Iwona szuka prezentu dla Mateusza. Max wpada na pomysł, aby zrobić kilka bardzo osobistych fotografii...

Plebania (1751)

Józefina kończy pracę przy torcie na urodziny Mateusza. Iwona prosi Maksa o możliwość wcześniejszego wyjścia z pracy, aby przygotować uroczystość. Bartek oddaje tekst o Januszu Traczu.

Plebania (1750)

Witold przywozi rzeczoznawcę do wyceny kamienicy, co niepokoi mieszkańców. Kasia choruje w domu po kąpieli w jeziorze. Krystyna zwierza się Joli, że jej kontakty z córką są coraz gorsze.

Plebania (1749)

Krystyna nie może dodzwonić się do córki. Anna obawia się, że to kolejna sprawka Janusza, który chce, by wyjechała z Hrubielowa. Rumcajs odnajduje Szymona, a później i zaginioną dziewczynę.

Plebania (1748)

Kasia jedzie z Szymonem skuterem nad Bystrawę. Krystyna boi się o córkę. Karol dostarcza kontrolerowi brakujące dokumenty. Do Arki przychodzi Rumcajs w towarzystwie trzech dresiarzy.

Plebania (1747)

Pawełek rozmawia z ojcem o zdjęciu w salonie, na którym widać go z babcią. Mówi, że Anna odwiedza go w szkole. Zdenerwowany Janusz rozmawia z matką. Proponuje jej znaczną sumę za wyjazd.

Plebania (1746)

Wciąż brakuje potrzebnych dokumentów dotyczących działki dla powodzian. Karol prosi Tracza o pomoc.Triumfujący przedsiębiorca przekazuje mu dokument.

Plebania (1745)

Xawery zaprasza Izę na śniadanie. Dużo opowiada o sobie i próbuje zyskać w jej oczach. Karol zwierza się proboszczowi z kłopotów w ratuszu. Prosi o pomoc w skontaktowaniu się z Julią.

Plebania (1744)

Jan opowiada Traczowi o kłopotach burmistrza z kontrolerem. Krystyna proponuje Annie mieszkanie u siebie w domu. Xawery przychodzi do kancelarii mecenasa.

Plebania (1743)

Anna spędza kolejną noc w pomieszczeniu starej fabryki. Michalina spotyka się z Wojtkiem w sprawie rzekomego kamienicy, który zleci przyszły właściciel. Policjant Zyzio przesłuchuje Annę.

Plebania (1742)

Anna spędza noc na ławce w parku. Bezdomny Włodziu, który proponuje jej lepszy nocleg. Karol unika kontrolera, topiąc smutki w alkoholu. Wysłannik z województwa znajduje błędy w dokumentach.

Plebania (1741)

Grzyb zauważa w Arce Annę, która zbiera szkło po rozbiciu sklepowej wystawy. Wzywa policję. Agnieszka odnajduje pijanego burmistrza. Aby ukryć go przed planowaną kontrolą zamyka w gabinecie.

Plebania (1740)

Nad Bystrawą dochodzi do tarć między Bartkiem i Szymonem. Janusz wypytuje Jana o stan psychiczny Karola. Nakazuje wnikliwą obserwację burmistrza, który może teraz działać na jego niekorzyść.

Plebania (1739)

Kasia i Szymon idą do księdza Kuby. Opowiadają o zajściu na lekcji religii. Karol zjawia się u Janusza z wyrzutami. Biznesmen wszystkiemu zaprzecza. Zleca Rumcajsowi zbadanie sprawy.

Plebania (1738)

Anna postanawia naprawić zło wyrządzone przez jej syna. Opowiada burmistrzowi o intrydze Janusza. Karol jest zszokowany i postanawia odnaleźć Jagnę. Jednak Jagna nie przyjmuje tłumaczeń.

Plebania (1737)

Anna rozmawia z Krystyną o swoich relacjach z synem. Dowiaduje się o kulisach niedoszłego ślubu Karola z Jagną. Jagna podejmuje decyzję o wyjeździe do Niemiec. Informuje o tym proboszcza.

Plebania (1736)

Do szpitala przychodzi policjant, by spisać zeznania Reni. Ona i Anna nie sugerują, że to sprawka Tracza. Wierzbicki rozmawia z burmistrzem o kamienicy, którą chce odzyskać Lubliniecki.

Plebania (1735)

Karol zwraca obrączki ślubne do jubilera. Przed lokalem spotyka Jagnę. Prosi Agnieszkę o odwołanie spotkań i dostarczenie butelki koniaku. Pijanego burmistrza zastaje mecenas Wierzbicki.

Plebania (1734)

Witolda czeka spotkanie z Xawerym. Dowiaduje się, że jego klient nie pracował dotychczas legalnie. Xawery prosi adwokata o pomoc w odzyskaniu nieruchomości, które należały do jego rodziny.

Plebania (1733)

Anna wybiera się na grób swojej synowej Konstancji. Na cmentarzu spotyka Borosiukową, która opowiada jej o tragicznych losach żony Janusza. Artur rozpoczyna lekcje religii w szkole.

Plebania (1732)

Kasi nie podoba się Szymon, który jest nią wyraźnie zainteresowany. Pani Michalina odwiedza Aleksa w szpitalu. Xawery odbiera kolejny telefon z pogróżkami. Obiecuje szybką spłatę długu.

Plebania (1731)

Aleks przebywa w szpitalu. Xawery czuwa przy łóżku ojca. Rumcajs przychodzi do Reni, która wynajęła mieszkanie Annie. Podbija cenę wynajmu i próbuje zastraszyć właścicielkę.

Plebania (1730)

Anna żali się Krystynie i Joli na Tracza, który zabronił jej spotykać się z wnukiem. Xawery rozmawia z ojcem o prawniku Witoldzie, który ma dobrą opinię. Idą obejrzeć kamienicę Lubinieckich.

Plebania (1729)

Szymon szuka prezentu dla Kasi za pomoc przy przygotowaniach do egzaminu. Anna chce zamieszkać w motelu. Przekupiony przez Tracza właściciel odmawia jej, zasłaniając się remontem.

Plebania (1728)

Przekupiona przez Rumcajsa właścicielka mieszkania każe Annie wyprowadzić się. Aleks prosi syna, aby zastanowił się nad pozostaniem w Polsce. Xawery przegląda i fotografuje dokumenty.

Plebania (1727)

Szymon dziękuje Kasi za pomoc w nauce. Xawery wychodzi ze szpitala. Umawia się z pielęgniarką na kolację. Rumcajs udaje się do właścicielki mieszkania, które wynajmuje Anna.

Plebania (1726)

Xawery leży w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu. Jest zauroczony pielęgniarką, która się nim opiekuje. Tracz jest zły, że Anna nie wyjechała. Kobieta pracuje, sprzątając dziedziniec Arki.

Plebania (1725)

Xawery lata paralotnią nad Hrubielowem i podziwia widoki. Gacek z Michaliną zastanawiają się nad przyczynami powrotu na wieś Lubinieckiego. Anna z ukrycia obserwuje bawiącego się Pawełka.

Plebania (1724)

Jagna szykuje się do ślubu. Karol nie odzywa się od rana. Udaje się jej dodzwonić do narzeczonego. Janusz pokazuje matce na cmentarzu jej nagrobek i mówi, że dla niego już umarła.

Plebania (1723)

Uczniowie proszą, by ksiądz Kuba w dalej prowadził lekcje religii. Karol chce wiedzieć, co jego narzeczona robiła w motelu. Anna tłumaczy Januszowi dlaczego zostawiła jego ojca.

Plebania (1722)

Jagna zapłaciła za suknię ślubną więcej niż jest ona warta. Karol prosi narzeczoną o wyjaśnienia. Jagna przyznaje Karolowi, że go oszukała, bo jest szantażowana przez dawnego chłopaka.

Plebania (1721)

Krystyna prosi Józefinę o pomoc w przygotowaniu przyjęcie dla Karola i Jagny. Karol i Agnieszka uzgadniają z Marianem wystrój świątyni. Agnieszka pyta Jagnę o fason i kolor sukni ślubnej.

Plebania (1720)

Artur czyta artykuł, który oczernia księdza Kubę jako nauczyciela. Jagna umawia się z Mikołajem, by mu przekazać pieniądze. Uczniowie dają księdzu do zrozumienia, że może na nich liczyć.

Plebania (1719)

Janusz oznajmia matce, że tylko on decyduje o swoim synu. Anna zamawia u proboszcza mszę w intencji nawrócenia Janusza. Bezdomni są w szoku, że przez nakarmienie głodnych Kuba ma kłopoty.

Plebania (1718)

Anna zabiera Pawełka na spacer. Idą do kościoła. Okazuje się, że Pawełek nigdy tu nie był. Naczelny prosi Elę o możliwość rozmowy z jej synem Bartkiem. Uczniowie chwalą księdza Kubę.

Plebania (1717)

Ela grozi, że nagłośni sprawę księdza Kuby w mediach. Ksiądz zaprasza na lekcję katechezy redaktora. Janusz pozwala zostać Annie ze względu na Pawełka, który od razu polubił babcię.

Plebania (1716)

Janusz tłumaczy Pawełkowi, skąd nagle wzięła się jego babcia. Przedstawia swoją matkę w złym świetle. Anna wręcza Januszowi prezent urodzinowy, dla niego spóźniony o 45 lat.

Plebania (1715)

Starsza pani zdejmuje z tablicy z darami wotywnymi złoty łańcuszek z medalikiem. Mówi proboszczowi, że ofiarowała go mama podczas jej chrztu w 1943 r. Wyznaje, że jest matką Tracza.

Plebania (1714)

Agnieszka przyłapuje Jana, jak grzebie w jej koszu na śmieci. Jagna wyznaje Adeli, że przed wieloma laty zarabiała na życie jako striptizerka. Obawia się, że o wszystkim dowie się Karol.

Plebania (1713)

Jacek jest wdzięczny księdzu Arturowi i Reni. Dzięki nim znowu chce mu się żyć. Marian zachęca Nikę do podjęcia stałej pracy. Dziewczyna uważa, że ojciec nie rozumie jej artystycznej duszy.

Plebania (1712)

Na posiedzeniu Rady Miasta, dzięki ks. Arturowi zostaje przyjęta uchwała dotycząca gminnej sieci komputerowej. Nika odwiedza Iwonę w pracy. Wójtowicz mówi Józefinie o problemie Krysi.

Plebania (1711)

Antoni martwi się o siostrę. Zauważa, że Krystyna nawet do zupy dodaje wino pod pretekstem wzbogacenia smaku. Szymon zaprasza znajomych. Kasia wybiera jednak towarzystwo grafficiarza Bartka.

Plebania (1710)

Julia, Jacek i Wojtek przygotowali nowy projekt gminnej sieci komputerowej. Karol odkrywa, że wszystkie przetargi wygrywają firmy powiązane z Traczem.

Plebania (1709)

Bartek żali się Kasi na mamę. Zbyszek decyduje się porozmawiać z Krystyną o jej problemie alkoholowym. Tracz nie chce dopuścić do ślubu Jagny z Karolem.

Plebania (1708)

Jacek martwi się, że gminna sieć komputerowa nie powstanie. Kasia ponownie próbuje uświadomić matce, że ma problem z alkoholem. Mama Bartka skarży się proboszczowi na księdza Kubę.

Plebania (1707)

Agnieszka przedstawia Janowi projekt uchwały o gminnej sieci komputerowej dla osób ubogich i niepełnosprawnych. Inicjatywa przepada w głosowaniu na sesji. Karol jest wściekły na Jana.

Plebania (1706)

Kuba pyta Józefinę o przepis na grochówkę. W ramach lekcji religii ksiądz proponuje młodzieży nakarmienie bezdomnych. Agnieszka oferuje burmistrzowi swoją pomoc w przygotowaniach do wesela.

Plebania (1705)

Kuba czyta pisma młodzieżowe, aby nawiązać lepszy kontakt z uczniami na lekcjach religii. Jagna chce, żeby Adela zamieszkała z nimi po ślubie. Śliwiński nie jest zachwycony tym pomysłem.

Plebania (1704)

Jagna po wczorajszej deklaracji Karola czuje, że nic nie stoi na drodze ich szczęścia. Burmistrz zapala się do projektu włączenia do gminnej sieci komputerowej biednych i niepełnosprawnych.

Plebania (1703)

Jagna obawia się, że Karol wplątał się w ciemne interesy. Mówi o tym Adeli. Burmistrz prosi narzeczoną o spotkanie. Jest zaniepokojony jej wyjściem od Tracza. Karol wyznaje Jagnie miłość.

Plebania (1702)

Jagna szykuje się na kolację u Tracza. Jacek spotyka się w restauracji z Wojtkiem. Okazuje się, że Unia dofinansowuje zakup komputerów i internetu. Karol przedstawia Januszowi narzeczoną.

Plebania (1701)

Janusz gratuluje burmistrzowi ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Jagna usiłuje się dowiedzieć czegoś na temat Tracza, który uratował Sebę. Karol mówi o nim jak o wielkim filantropie.

Plebania (1700)

Seba podejmuje decyzję o wyjeździe. Jagna czuje, że Karol coś przed nią ukrywa. Burmistrz radzi się Tracza. Obawia się, że jego uczucia mogą przeszkodzić w realizacji planów Janusza.

Plebania (1699)

Seba przekonuje babcię, że musi zniknąć. Wyznaje, że zrobił wielki kłopot Joannie. Teraz postanawia wszystko naprawić. Osa nie wierzy słowom Joanny. Między małżonkami dochodzi do kłótni.

Plebania (1698)

Pod nieobecność Osy Seba wkrada się do mieszkania, w którym jest jego żona. Joanna już na niego czeka i atakuje go z furią. Janusz proponuje Osie, żeby zapomniał o niewiernej żonie.

Plebania (1697)

Proboszcz dostrzega w kościele zmartwioną Adelę; zapewnia ją, że Seba żyje. Damian z Rumcajsem uprowadzają Krzywego do lasu. Damian nie jest jednak w stanie go zabić...

Plebania (1696)

Jagna przychodzi do ratusza. Prosi Karola o pomoc dla Seby, który jest w niebezpieczeństwie. Burmistrz telefonuje do Tracza. Joanna spotyka się z Sebą.

Plebania (1695)

Seba oskarża Jagnę o kradzież zdjęcia z Joanną w jego objęciach. Kłobucka Proboszcza odwiedza Kłobucka i Burski.Kiedyś ukradł Ojcu Świętemu brzytwę. Teraz przynosi przywłaszczony przedmiot.

Plebania (1694)

Jacka odwiedzają Julia i Wojtek Szefner - także poruszający się na wózku. Oboje chcą wyciągnąć go z depresji. Michalina mówi proboszczowi, że w autokarze do Watykanu zabraknie dwóch miejsc.

Plebania (1693)

Andrzej dowiaduje się, że Julia nie ma pracy. Żałuje targowania się z nią o pieniądze. Michalina jest podekscytowana wyjazdem na beatyfikację Jana Pawła II. Tekla mówi o pożarze przedszkola.

Plebania (1692)

Blumental chce zatrzymać Jacka dłużej w szpitalu w celu wykonania dodatkowych badań. On jednak chce się wypisać. Artur odnajduje Mirkę. Okazuje się, że to Jacek zdecydował o ich rozstaniu.

Plebania (1691)

Karol powiadamia Janusza o korzystnym dla niego rozstrzygnięciu przetargu na remont mostu. Wspomina też o skorpionie podesłanym Sebie. Śliwińskiego. Malwina stara się przypodobać Sebie.

Plebania (1690)

Jacek przebywa w szpitalu. Renia odwiedza sąsiada, który ma żal, że nie pozwoliła mu umrzeć. Nie ukrywa zamiaru podjęcia kolejnej próby samobójczej. W odwiedziny do Jacka przychodzi Artur.

Plebania (1689)

Renia proponuje wspólne wyjście na procesję Jackowi. Ten odmawia, a następnie połyka dużą ilość tabletek. Jagna alarmuje Karola w sprawie skorpiona, którego ktoś przysłał jej i Sebie.

Plebania (1688)

Artur relacjonuje Antoniemu wizytę u Jacka. Kuba wynosi z kościoła biały krzyż. Tłumaczy Marianowi, jak ma przebiegać misterium paschalne. Jego kontrowersyjny pomysł oburza Michalinę.

Plebania (1688, 1689)

Artur relacjonuje Antoniemu wizytę u Jacka. Kuba wynosi z kościoła biały krzyż. Tłumaczy Marianowi, jak ma przebiegać misterium paschalne. Jego kontrowersyjny pomysł oburza Michalinę.

Plebania (1687)

Na plebanii zjawia się Renia. Opowiada Wójtowiczowi o swoim sąsiedzie Jacku, który porusza się na wózku inwalidzkim. Ewunia pomaga księdzu Kubie przy dekorowaniu grobu Jezusa...

Plebania (1686)

Proboszcz prosi o pomoc przy spowiedzi wielkanocnej. Najdłuższa kolejka - głównie dziewcząt- ustawiła się do księdza Henia. Na plebanii zjawia się Grzybowa, która chce zobaczyć syna.

Plebania (1685)

Malwina jest zafascynowana Sebą. Po złapaniu przestępcy okradającego staruszki stał się bohaterem. Joanna zauważa w Arce Krzywego, którego kiedyś zatrzymała za przemyt narkotyków.

Plebania (1684)

W kancelarii parafialnej trwają przygotowania do Wielkanocy. Kuba prosi Nikę, by jej zespół zagrał na rekolekcjach. Joanna zamierza zapłacić Sebie za pomoc w ujęciu Lamusa.

Plebania (1683)

Kasia znajduje butelkę wódki w koszu na bieliznę. W szkole rozchodzi się wieść o alkoholizmie pani Krystyny. Seba informuje Joannę, że jest na tropie złodzieja pieniędzy pani Kłobuckiej.

Plebania (1682)

Michał odwiedza babcię w szpitalu. Rozmawia też z proboszczem o przyszłości starszej pani. Seba oddaje Joannie pożyczoną kasetę. Ma pewne domysły, kto mógł okraść panią Kłobucką.

Plebania (1681)

Kasia stara się wytłumaczyć Krystynie, że ma poważny problem alkoholowy. Anita sugeruje przyjaciółce, że to ona może teraz stawiać warunki mamie, ponieważ poznała jej słaby punkt...

Plebania (1680)

W szpitalu Joanna odtwarza film z napadu na Kłobucką, ale nagranie ukazuje jedynie zamazane sylwetki. Joanna pokazuje starszej pani zdjęcie Seby, a potem podstępem sprowadza go do chorej.

Plebania (1679)

Wnuczek pani Kłobuckiej, Michał, dziękuje Wójtowiczowi za opiekę nad babcią. Joanna próbuje wytropić złodzieja, który ją okradł. Na nagraniu zauważa Sebę. Witold podwozi Irkę do pracy.

Plebania (1678)

Joanna odnajduje wnuczka Kłobuckiej. Ustala, że zatrzymał się on w hotelu w Lublinie. Joanna zakrada się do jego pokoju. Proboszcz informuje Kłobucką, że wnuczek jedzie już do niej.

Plebania (1677)

Wójtowicz prosi Joannę o spotkanie. Chodzi o pomoc w ujęciu złodzieja, który zabrał pieniądze pani Kłobuckiej. Irka odwiedza Witolda. Uważa, że w grze, którą prowadzą, trochę się pogubili.

Plebania (1676)

Proboszcz martwi się o panią Kłobucką, która nie chce poddać się operacji. Namawia ją, ale ona nie chce podjąć walki. Okazuje się, że niedawno ukradziono jej wszystkie pieniądze na pogrzeb.

Plebania (1675)

Proboszcz opowiada Józefinie o parafiance, która nie zgadza się na wszczepienie by- passów. Wala zwierza się Krysi z kłopotów z mężem. Irka mówi przyjaciółkom o dziwnym zachowaniu Witolda.

Plebania (1674)

Witold opowiada sekretarce o kolacji z Irką, która czeka zaś na ruch z jego strony. Kurek pyta proboszcza o możliwość przekazania pieniędzy na zbożny cel. Wójtowicza odwiedza też Julia.

Plebania (1673)

Na pogrzebie przyjaciela Julia spotyka męża. Andrzej przedstawia jej swoją obecną partnerkę Paulinę oraz córkę Zosię. W kawiarni Paulina wyznaje Julii, że jest znowu w ciąży.

Plebania (1672)

Rumcajs pokazuje Damianowi samochód, którym ma on zawieźć towar do Gdańska. Po drodze zatrzymują go celnicy i policjanci. W aucie są tylko puste pudła. Tracz ostrzega jednak starszego Kurka.

Plebania (1671)

Anita wykonując zadanie domowe z religii tłucze filiżanki w barze. Zuzia mówi Kubie o posadzie. Ksiądz obiecuje, że pomodli się w jej intencji. Na korytarzu firmy Zuzia spotyka Julię.

Plebania (1670)

Kuba wybiera się na katechezę do szkoły. Józefina sugeruje podjęcie tematu, który interesuje młodych. Ksiądz próbuje więc przekonać nastolatki, że wszystkie przyjemności są miłe Bogu.

Plebania (1669)

Jola robiąc remanent zauważa braki w alkoholach. Mówi o tym Krystynie. Dziewczyny, które Tracz chce sprzedać są wyraźnie wycieńczone i chore. Wściekły Marcello zabiera tylko część dziewcząt.

Plebania (1668)

Irka przychodzi do domu z zakupami i rozpoczyna przygotowania do kolacji z Witoldem. Seba otwiera w Arce stoisko z odżywkami. Artur z Kubą spierają się na temat metod nauczania religii.

Plebania (1667)

Proboszcz dostaje wiadomość, że szkoła w Hrubielowie potrzebuje katechety. Wójtowicz wyznacza Kubę. Dyrektorka jest zaskoczona, widząc młodego księdza. Oczekiwała doświadczonego katechety.

Plebania (1666)

Mariusz po nocy spędzonej z Julią oddaje jej podanie o pracę. Okazuje się, że zarówno rozmowa kwalifikacyjna, jak i jego wyznania były oszustwem...

Plebania (1665)

Dziennikarka przyjęta na miejsce Wiki nie radzi sobie z prowadzeniem programu i Wiki ma ją zastąpć. Mariusz zaprasza Julię na kawę. Seba odwiedza Śliwińskiego w ratuszu.

Plebania (1664)

Julia informuje proboszcza, że otrzymała propozycję pracy. Jola i Irka wspominają wieczór u Krystyny. Niestety, gospodyni przesadziła z alkoholem. Wiki przyjeżdża na nagranie doWarszawy.

Plebania (1663)

Mateusz jest niezadowolony z późnych powrotów żony po pracy. Iwona stara się być obowiązkowa. Zależy jej na posadzie. Ewunia martwi się kłótniami rodziców. Irka nie poznaje odmienionej Wiki.

Plebania (1662)

Elwira prosi Walę o wycofanie swej oferty matrymonialnej. Jej randki kończą się fiaskiem. Wala proponuje jej wykonanie nowych zdjęć. Max stara się zrobić Elwirze jak najlepszy portret.

Plebania (1661)

Proboszcz jest podekscytowany. Dziś ma dojść do podpisania umowy z Traczem, dzięki której powodzianie otrzymają nowe mieszkania. Wkrótce biznesmen i Wójtowicz spotykają się u burmistrza.

Plebania (1660)

Agnieszka odwiedza Iwonę, która rozpoczęła pracę w zakładzie fotograficznym.Hanka zaprasza Irkę na komunię swego syna Adasia i zapewnia, że rozwód z Jurkiem nic nie zmienił.

Plebania (1659)

Józefina piecze tort urodzinowy dla Ewuni. Ksiądz też ma dla niej prezent. Iwona i Max szykują się do otwarcia sklepu fotograficznego. Joanna widzi Jurka i Irkę w przyjacielskiej rozmowie.

Plebania (1658)

Grzybowa upomina Malwinkę podjadającą coś w sklepie. Chwali się swoją wstrzemięźliwością w Wielkim Poście. Edyta zwierza się Dorocie ze swoich obaw dotyczących relacji Jurka z Irką.

Plebania (1657)

Edyta jest zazdrosna, gdy Jurek opowiada jej o rozmowie z Irką. Rozwodząca się para spotyka się w kancelarii prawnej i podpisuje oświadczenie o podziale majątku...

Plebania (1656)

Ksiądz Artur postanawia zawiesić na czas postu odbywające się w podziemiach kościoła próby zespołu Niki. Grzybowa ślubuje, że zachowa ścisły post aż do Wielkiego Piątku.

Plebania (1655)

Mateusz składa Iwonie życzenia w Dniu Kobiet. Żona informuje go o spotkaniu w sprawie pracy. Potem spotyka się z Agnieszką. Zawiera też znajomość z Maksem. Zostaje przyjęta na okres próbny.

Plebania (1654)

Obowiązki domowe przytłaczają Iwonę, a Mateusz zaprosił jeszcze babcię na obiad. Irka zwierza się Krystynie ze swoich obaw przed sprawą rozwodową. Maks wynajmuje lokal w Arce.

Plebania (1653)

Seba wybiera się na spotkanie z hurtownikiem,który chce otworzyć sklep dla kulturystów. Irka jest przerażona, że podczas rozprawy mogą paść intymne pytania dotyczące jej małżeństwa.

Plebania (1652)

Przed sprawą rozwodową Irka spotyka się z mecenasem, który mówi jej o prawdopodobnym przebiegu rozprawy. Adela jest zaniepokojona faktem, że Seba bez pomocy Karola zakłada własny biznes.

Plebania (1651)

Julia spotyka się z proboszczem. Wyrzuca księdzu układ z Traczem. On tłumaczy, że zależy mu tylko na zapewnieniu powodzianom dachu nad głową. Wkrótce Janusz wręcza proboszczowi wzór umowy.

Plebania (1650)

Janusz jest zadowolony z podpisania przez Karola zmian w planach zagospodarowania przestrzennego. Dopuszczono zabudowę handlową w miejscu domu dla powodzian. Julia powiadamia proboszcza.

Plebania (1649)

Proboszcz sprawdza ceny nieruchomości. Mają mniejszą wartość, niż dom dla powodzian. Sekretarz niepokoi się zwłoką w sprzedaży kamienicy. Nakłania biskupa, by wpłynął na decyzję Wójtowicza.

Plebania (1648)

Joanna pokazuje Irce reklamę jej agencji detektywistycznej. Seba zakrada się do mieszkania Joanny i wsypuje do wina środek usypiający. Biskup przekonuje proboszcza, żeby sprzedał ziemię.

Plebania (1647)

Mateusz przychodzi do domu z kwiatami dla żony i przeprosinami. Sekretarz mówi biskupowi o kłopotach finansowych 'Semper Fidelis'. Sugeruje sprzedaż ziemi w Hrubielowie i domu dla powodzian.

Plebania (1646)

Joanna zauważa brak kubka w mieszkaniu. Seba próbuje skleić naczynie.. Karol donosi Januszowi, że proboszcz zdobył własną ekspertyzę. Tracz spotyka się z sekretarzem biskupa...

Plebania (1645)

Proboszcz pokazuje Karolowi nową ekspertyzę. Śliwiński jest zaskoczony. Przedstawia księdzu zdjęcia lokali zastępczych dla powodzian. Wójtowicza zastanawia pośpiech burmistrza w tej sprawie.

Plebania (1644)

Seba przeprasza Joannę Mówi, że uczucie do niej tak silne, że nie potrafi zapanować nad emocjami. Proboszcz rozmawia z Mateuszem na temat fałszywej ekspertyzy domu dla powodzian.

Plebania (1643)

Osa i Jurek na miejsce Edyty zatrudniają panią Magdę, byłą nauczycielkę wychowania fizycznego. Proboszcz i Julia rozmawiają o ekspertyzie budowlanej.

Plebania (1642)

Osa wyznaje, że podejrzewa żonę o zdradę, bo koszulka nocna, którą Joanna dostała w prezencie na walentynki, nie jest od niego. Proboszcz prosi Mateusza o ocenę ekspertyzy budowlanej.

Plebania (1641)

Karol zjawia się na plebanii i przedstawia księdzu ekspertyzę nadzoru budowlanego, która wyraźnie stwierdza, że lokatorzy powinni opuścić budynek ze względu na jego zły stan techniczny.

Plebania (1640)

Karol i Jagna budzą się w zajeździe. Seba wypomina siostrze, iż nie powinna spać z narzeczonym przed ślubem. Janusz zleca Karolowi, aby spotkał się z proboszczem w sprawie powodzian.

Plebania (1639)

Osa martwi się, że spadły obroty w klubie. Jagna i Karol odwiedzają proboszcza; chcą ustalić datę ślubu. Antoni proponuje 11 czerwca. Z okazji walentynek Edyta otrzymuje od Jurka kwiaty.

Plebania (1638)

Julia opowiada Zuzi o przetrzymywaniu jej przez Jana na posterunku straży miejskiej. Jan zamierza ponownie zatrudnić Zuzię w ratuszu. Wkrótce zaprasza ją na rozmowę. Zuzia odrzuca ofertę.

Plebania (1637)

Irka opowiada proboszczowi o swojej sytuacji. Jest pełna żalu do Jurka, ale także do Boga. Julia i Zuzia spotykają się z mec. Wierzbickim. Bazińska jest pewna, że za całą sprawą stoi Tracz.

Plebania (1636)

Jan rozmawia z mecenasem, który chce pomóc Zuzi. Odradza mu zajmowanie się tą sprawą. Zuzia radzi się Kuby w kwestii walki ze Śliwińskim. Ksiądz uważa, że należy szukać sprawiedliwości.

Plebania (1635)

Irka przewiduje walkę o podział majątku. Edyta zachęca Jurka do walki. Tośkowie spotykają się w restauracji. Irka stwierdza, że należy jej się połowa wspólnych dóbr. Jurek nie chce ustąpić.

Plebania (1634)

Irka obawia się spotkania z mężem, podczas którego ma wręczyć mu pozew rozwodowy. Osa informuje Irkę, że klienci boją się zamknięcia siłowni z powodu kryzysu w małżeństwie właścicieli.

Plebania (1633)

Irka prosi Joannę o dostarczenie Jurkowi pozwu rozwodowego. Tosiek wychodzi ze szpitala. Artur spotyka się z sekretarzem biskupa. Mówi mu o burmistrzu, który chce sprzedać dom dla powodzian.

Plebania (1632)

Janusz odwiedza Karola w jego gabinecie. Narzuca mu wybór w przetargach konkretnych firm. Tymczasem w sekretariacie czeka grupa powodzian, którzy nie otrzymali dotąd mieszkań zastępczych

Plebania (1631)

Irka opowiada Joannie o spotkaniu z Edytą. Wala próbuje porozmawiać z Krysią o jej problemach z alkoholem. Krystynę odwiedza też matka Anity, Teresa.

Plebania (1630)

Osa, zaniepokojony nieobecnością Jurka w pracy znajduje go skrajnie wyziębionego. Poprzedniego wieczoru upił się i zasnął w samochodzie. Zostaje przewieziony do szpitala.

Plebania (1629)

Jurek pragnie uratować swoje małżeństwo. Osa namawia Irkę do pojednania z mężem. Podstępem zawozi ją nad Bystrawę, gdzie już czeka na nią Tosiek. Zaskoczona Irka chce wracać do domu.

Plebania (1628)

Józefina mówi Arturowi o zamieszaniu z powodu wizyt biskupa. Biskup dziwi się, że parafianie krytykując hierarchię kościelną, równocześnie wysoko cenią posługę Antoniego, Artura i Kuby.

Plebania (1627)

Na plebanii zjawia się biskup, który chce dowiedzieć się, jak parafia radzi sobie bez proboszcza. W trakcie rozmowy z Kupczykami biskup wypytuje o Wójtowicza.

Plebania (1626)

Joanna pokazuje Irce swoją licencję detektywa. Ta gratuluje przyjaciółce i mówi jej o planach rozwodowych. Tego samego dnia wręcza Jurkowi dokumenty. Mąż błaga ją o jeszcze jedną szansę.

Plebania (1625)

Krystyna namawia córkę na śpiewanie w scholi, a szkolne koleżanki przezywają Kasię 'Świętą'. Tosiek ponownie przeprasza żonę za swój życiowy błąd.

Plebania (1624)

Edyta za wszelką cenę chce zostać w szpitalu. Symuluje chorobę. Gdy jedna z pielęgniarek nakrywa ją na oszustwie, Edyta wyznaje, że boi się windykatorów. W klinice zjawia się Zuzia.

Ładuję...