Ojciec Mateusz | sezon 3 odc. 44: Zatrute wino

serial kryminalny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W miejskim parku natrafiono na zwłoki mężczyzny. Przyczyną śmierci było zatrucie alkaloidem. Policjanci ustalają, że otruty miał zostać ks Mateusz. Niebawem ktoś strzela do proboszcza...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Pewnego dnia, w okolicach kościoła Natalia znajduje zwłoki mężczyzny. Okazuje się, że ofiara zmarła z wycieńczenia. Ta tragedia może wiązać się z faktem, iż niedawno w Sandomierzu została zamknięta noclegownia dla bezdomnych. Tymczasem w miejskim parku natrafiono na kolejnego martwego mężczyznę. Sekcja wskazuje, iż przyczyną śmierci było zatrucie alkaloidem. Trop prowadzi do kościoła księdza Mateusza. Policjanci ustalają, że to duchowny miał zostać otruty. Niebawem tajemniczy napastnik strzela do proboszcza. Ciężko ranny Mateusz trafia do szpitala.

Występują

Twórcy

Ładuję...