Ojciec Mateusz | sezon 3 odc. 32: Pamięć

serial kryminalny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zamordowany mężczyzna miał romans z Sandrą, a żona dowiedziała się o zdradzie. Jadwiga, wyznaje księdzu, że widziała ją z nożem w ręku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Jan Brylski zostaje zamordowany we własnym mieszkaniu. Zwłoki mężczyzny znalazła jego żona Krystyna oraz jej matka Zofia. Już na początku śledztwa okazuje się, że zmarły miał romans z młodą Sandrą, a Brylska dowiedziała się o zdradzie. Pewna kobieta, Jadwiga, wyznaje ks. Mateuszowi, że widziała Krystynę z nożem w ręku. Ta zostaje zatrzymana. Policjanci odkrywają tymczasem, że Sandra nie była jedyną kochanką denata, a on sam był szantażowany. Wkrótce pojawia się też nowy świadek w sprawie - kioskarka, która widziała mężczyznę w samochodzie zaparkowanym pod domem Brylskiego w noc jego zabójstwa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...