Ojciec Mateusz | sezon 3 odc. 33: Najpiękniejsza

serial kryminalny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jedna z modelek sesji fotograficznej w Sandomierzu, muzułmanka Malika, prosi ks. Mateusza o rozmowę. Niebawem zostaje znaleziona martwa...

Oglądaj w telewizji

Pon 3.04 20:30
TVP Serialelogo
Wt 4.04 7:25
TVP Serialelogo

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

W Sandomierzu odbywa się sesja zdjęciowa. Głównym fotografem jest Tomasz - doskonale znany w branży i często nagradzany artysta. Pewnego dnia jedna z modelek, muzułmanka Malika, prosi ks. Mateusza o rozmowę. Jednak zanim wyjawia, co ją trapi, przeprowadza rozmowę telefoniczna, po której wybiega wzburzona i więcej nie pojawia się na plebanii. Niebawem dziewczyna zostaje znaleziona martwa. Prawdopodobnie spadła ona ze schodów. W trakcie śledztwa okazuje się, że Malika była uciekinierką z Kosowa, a do pracy fotomodelki namówił ją Tomasz. Policjanci usiłują odnaleźć też torbę zmarłej. Wreszcie znajdują ją u małej Cyganki, Marii. Dziewczynka mówi proboszczowi, który uczy ją czytać, że znalazła torbę pustą. Nocą ktoś napada na obozowisko Cyganów.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...