Ojciec Mateusz | sezon 3 odc. 35: Zakładnik

serial kryminalny Polska 2010  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Oskarżona o zabójstwo Karolina bierze na zakładnika księdza Mateusza. Księdzu udaje się uciec, jednak wraca do Karoliny, by jej pomóc.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna seria przygód detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Oskarżona o zabójstwo Szorskiego Karolina błaga jubilera Rafała, by potwierdził jej alibi. Gdy ten odmawia, zdesperowana dziewczyna grożąc bronią, bierze na zakładnika napotkanego przypadkowo księdza Mateusza. Natychmiast rozpoczynają się poszukiwania uprowadzonego proboszcza. Tymczasem Karolina wyjaśnia duchownemu, że chce tylko udowodnić swoją niewinność w sprawie o morderstwo. Opowiada też o swojej pracy dla Szorskiego. Utrzymuje, iż Rafał nie chce potwierdzić, że w momencie zbrodni była u niego. Następnie dziewczyna dzwoni na plebanię z żądaniem 30 tysięcy okupu. Mateuszowi udaje się uciec, jednak po pewnym czasie wraca do Karoliny, by pomóc jej oczyścić się z zarzutów.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...