Ojciec Mateusz | sezon 2 odc. 24: Islamska żona

serial kryminalny Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Arabowie Hasan i Aziz, którzy prowadzą interesy w Polsce, postanawiają zaaranżować ślub swoich dzieci, Kamala i Aminy. Niebawem Kamal zostaje dotkliwie pobity. Ksiądz Mateusz bada sprawę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Dwa mężczyźni pochodzenia arabskiego, Hasan i Aziz, od lat prowadzą interesy w Polsce. Pierwszy z nich dochował się dwóch synów Kamala i Raszida, natomiast Aziz ma córkę Aminę. Obaj przyjaciele postanawiają zaaranżować ślub swoich dzieci. Okazuje się, że młodzi mają własne plany, a Raszid związany jest z Polką Pauliną. Niebawem Kamal zostaje dotkliwie pobity, a na okolicznych murach pojawiają się rasistowskie hasła. Ksiądz Mateusz stara się szybko doprowadzić do rozwiązania tej delikatnej sprawy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...