Ojciec Mateusz | sezon 2 odc. 20: Ukąszenie węża

serial kryminalny Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas obchodów święta zostaje ukąszony przez węża lokalny przedsiębiorca. Podejrzanym o podrzucenie gada jest Minas, Ormianin. Jego ciężarna żona prosi ojca Mateusza o pomoc.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Podczas obchodów święta Matki Boskiej Zielnej zostaje ukąszony przez węża Lipski, lokalny przedsiębiorca. Biznesmenowi trzeba natychmiast podać surowicę. Podejrzanym o podrzucenie gada jest Minas, Ormianin, który niedawno został zwolniony przez Lipskiego. Mężczyzna trafia do aresztu. Jego ciężarna żona Gajana prosi ojca Mateusza o pomoc. Kobieta twierdzi, że Minas jest niewinny. W mieszkaniu Ormian duchowny spotyka ich krewnego Tigrana. Tymczasem stan Lipskiego pogarsza się.

Występują

Twórcy

Ładuję...