Ojciec Mateusz | sezon 2 odc. 17: Skarb

serial kryminalny Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Michał trafia na archeologiczny rarytas - ślady celtyckiego miejsca pochówku. Niestety, miejsce to zostaje rozgrabione. Głównym podejrzanym jest poszukiwacz skarbów, Lenar. Są i inne tropy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Wraz z początkiem wakacji Michał rozpoczyna pracę u pewnego biznesmena. Niebawem chłopiec trafia również na prawdziwy archeologiczny rarytas - ślady celtyckiego miejsca pochówku. Niestety, tuż potem zostaje ono zdewastowane i rozgrabione. Głównym podejrzanym o ten czyn staje się miejscowy poszukiwacz skarbów, Lenar. Podczas policyjnej akcji ksiądz Mateusz i Michał dostają się do domu mężczyzny. Chłopiec jest zaskoczony rozległą wiedzą i inteligencją domniemanego przestępcy. Proboszcza także intryguje ten człowiek. Tymczasem w śledztwie pojawiają się nowe tropy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...