Ojciec Mateusz | sezon 2 odc. 16: Wycieczka

serial kryminalny Polska 2009  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Znana kiedyś śpiewaczka zostaje zepchnięta z urwiska i ginie na miejscu. Przypadkowym świadkiem jest ksiądz Mateusz. Dowód znajduje Michał, a ksiądz Mateusz kojarzy ze sobą odległe fakty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie detektywa amatora. Proboszcz małej parafii, ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), pasjonuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. W kolejnych śledztwach pomaga mu aspirant Nocul (Michał Piela) - policjant miejscowego komisariatu. Antagonistą ojca Mateusza jest natomiast komendant Możejko (Piotr Polk). Ambitny i dumny inspektor nie toleruje bowiem mieszania się kogokolwiek w sprawy policji.

W tym odcinku

Pewna kobieta zostaje zepchnięta z urwiska i ginie na miejscu. Przypadkowym świadkiem tragedii jest ksiądz Mateusz. Ofiarą okazuje się znana niegdyś śpiewaczka, Alicja Lendo. Artystka przybyła do Sandomierza z wycieczką autokarową zorganizowaną przez jej młodego kuzyna. Zarówno on, jak i co najmniej dwie inne osoby z otoczenia zamordowanej miały motyw i okazję do popełnienia tej zbrodni. Niespodziewanie, istotny dowód w tej sprawie znajduje Michał podczas wędrówki z koleżankami po okolicznych łąkach. Chłopiec nie domyśla się, jak ważne jest jego znalezisko. Tymczasem ksiądz Mateusz kojarzy ze sobą na pozór odległe fakty i kolejny raz przychodzi z pomocą sandomierskiej policji.

Występują

Twórcy

Ładuję...