Ojciec Mateusz 27: La cucaracha (350)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Niepokój policjantów wzbudza dziwne zachowanie Możejki. Przełożony nie reaguje na przywitanie i mówi wyłącznie po hiszpańsku. Nocul i Gibalski postanawiają zabrać Oresta do lekarza.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Na posterunku w Sandomierzu zjawia się komendant Możejko po cywilnemu. Niepokój policjantów wzbudza jego dziwaczne zachowanie. Przełożony nie reaguje na przywitanie i mówi wyłącznie po hiszpańsku. Z początku koledzy uważają, że to żart. Kiedy poirytowany naczelnik Morus grozi zawiadomieniem o sprawie Biuro Spraw Wewnętrznych, Nocul i Gibalski postanawiają zabrać Oresta do lekarza. Dowiadują się, że jego postępowanie może być wynikiem doznanego urazu. Policjanci udają się do mieszkania Możejki, gdzie znajdują ślady krwi. Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi do Renaty Burzyńskiej, dawnej miłości komendanta. Kobieta niedawno wyszła z więzienia. W tym czasie na plebanię przychodzą sprowadzeni przez Pluskwę złota rączka pan Pączek i Hiszpan Pablo, który ma być tłumaczem na pielgrzymce organizowanej przez ks. Mateusza. Atrakcyjni mężczyźni wzbudzają zainteresowanie Natalii i jak się okazuje nie tylko jej.

Występują

Twórcy

Ładuję...