Ojciec Mateusz 27: Pudło (347)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Sandomierski duchowny zostaje przeniesiony do zakładu karnego, gdzie ma uczestniczyć w nowatorskim programie resocjalizacyjnym. Na miejscu angażuje się w rozwiązanie kryminalnej zagadki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Na plebanii zjawia się ks. Tomasz (Maciej Gąsiorek) wraz z gosposią (Izabela Noszczyk), organistą i kościelnym i oznajmia, że ma zastąpić Mateusza. Ks. Jacek (Łukasz Kozłowski) w imieniu biskupa nieoczekiwanie potwierdza te doniesienia. Sandomierski duchowny zostaje przeniesiony do zakładu karnego, gdzie ma uczestniczyć w nowatorskim programie resocjalizacyjnym. Na miejscu nieomal od razu angażuje się w rozwiązanie kryminalnej zagadki, w którą mogą być wmieszani osadzeni i strażnicy. Okazuje się, że wśród więźniów są tacy, którym ks. Mateusz w przeszłości pokrzyżował plany. Postanawiają oni wykorzystać okazję do wyrównania rachunków. We współpracy z Noculem i Gibalskim detektyw w sutannie musi jak najszybciej rozpracować skomplikowany więzienny układ. Tym bardziej, że grozi mu niebezpieczeństwo.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...