Ojciec Mateusz 27: Siostrzyczki (348)

serial kryminalny Polska 2022  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W klasztorze znaleziono zwłoki jednej z sióstr. Policjanci poznają jej dramatyczną historię. Jako niemowlę trafiła do sierocińca. Ostatnie lata spędziła na poszukiwaniach biologicznej matki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowemu komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W klasztorze franciszkanek w Sandomierzu zostają znalezione zwłoki jednej z sióstr, Agnieszki (Maja Szopa), która mocno angażowała się w pomoc chorym dzieciom. Policjanci dowiadują się, że zakonnica była postacią kontrowersyjną i tajemniczą. Poznają również jej dramatyczną historię. Jako niemowlę została podrzucona do domu dziecka, a w wieku nastoletnim uwikłała się w problemy z prawem. Ostatnie lata, już po złożeniu ślubów, spędziła na poszukiwaniach swojej biologicznej matki. Ksiądz Mateusz pomaga funkcjonariuszom dotrzeć do osób, które znały prawdziwą matkę Agnieszki, m.in. sąsiada podejrzewanego o gwałt na niej. Podwładni Możejki przy wsparciu dr. Wojciecha Schillera podejmują rozpoczęte przez ofiarę dzieło pomocy dzieciom ze szpitala. Orientują się, że niełatwo jest sprostać oczekiwaniom najmłodszych pacjentów.

Występują

Twórcy

Ładuję...