Lombard. Życie pod zastaw 6 (308)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do lombardu przychodzi kolega Zefla, Boguś. Zmuszony jest szukać noclegu. Hofer proponuje mu miejsce do spania w zamian za pomoc przy usterce w toalecie. Rano Boguś źle interpretuje pewną sytuację.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Do lombardu przychodzi kolega Zefla, Boguś. Panowie mieli się spotkać, jednak Zefel poprzedniego dnia spotkał się z kolegami z wojska i obudził się w Kołobrzegu. Zlekceważony przez znajomego Boguś zmuszony jest szukać noclegu. Hofer proponuje mu miejsce do spania w zamian za pomoc przy usterce w toalecie. Rano Boguś źle interpretuje jedną sytuację, w wyniku czego musi pokryć pewne straty. Wiśniewska, była więźniarka i matka dwojga dzieci, musi uciekać przed byłym partnerem. Zdobywa pieniądze, oddając w zastaw kilka przedmiotów, potem zaś trafia do przytułku. Próbuje wkraść się do mieszkania, by odzyskać inne swoje rzeczy, jednak przyłapuje ją Kruczyk. Z pomocą kobiecie przychodzi Rolecki. Roman zdradza Kazimierzowi, że wyjechał w trasę z Kaśką. Co więcej, ma zamiar to kontynuować. Barski zmuszony jest zapełnić luki kadrowe. Ma nadzieję, że Romana zastąpi Maciek.

Występują

Twórcy

Ładuję...