Lombard. Życie pod zastaw 6 (307)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mira oszukuje znajomych, że jest w ciąży. W rzeczywistości razem z mężem wynajęła surogatkę z Ukrainy. Sprawy komplikują się, gdy Mira spostrzega, że partner okazuje kobiecie zainteresowanie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Skupiona na sobie i zamożna Mira oszukuje znajomych, że jest w ciąży. W rzeczywistości znalazła młodą surogatkę z Ukrainy i wraz z mężem, Norbertem, ją wynajęła. Ciężarna Olena mieszka u Miry, ale sprawy zaczynają się komplikować, kiedy pani domu spostrzega, że jej partner okazuje kobiecie zbyt wiele zainteresowania. Niekulturalne zachowanie zazdrosnej Miry doprowadza do sytuacji, w której Olena postanawia wycofać się z umowy. Aby zdobyć pieniądze na utrzymanie w kraju, idzie do lombardu i zastawia tam parę przedmiotów. W zakładzie spotykają ją Mira i Norbert. Konflikt eskaluje. Do lombardu przychodzi również niepełnosprawny intelektualnie Szymon. Zastawia laptopa, aby opłacić kurs barmana. Tak spełnia swoje marzenie. Przy okazji opowiada pracownikom lombardu o "Cafe Równik", kawiarni, w której pracuje. Kierownictwo zatrudnia tam tylko osoby niepełnosprawne, by wspomóc je w terapii. Benia jest zachwycona tą ideą. Proponuje Betonowi, by udali się tam na kolację.

Występują

Twórcy

Ładuję...