Lombard. Życie pod zastaw 6 (300)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat

W skrócie

Barbara przygarnia Olka, który udzielił jej pomocy na ulicy. Sytuację komplikują jego dawni koledzy, u których zaciągnął dług. Niebawem chłopak pojawia się w lombardzie z broszką wysadzaną diamentami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Starsza kobieta, Barbara, mdleje na ulicy. Pomocy udziela jej osiemnastoletni Olek, który wzywa pogotowie i w ten sposób ratuje kobiecie życie. Na jaw wychodzi, że sam ma poważne problemy. Po pobycie w poprawczaku nie ma gdzie się podziać. Barbara przygarnia go, a on pomaga jej w codziennych czynnościach. Pewnego dnia tę sielankę rujnują dawni koledzy chłopaka, którzy przypominają o długu, jaki u nich zaciągnął. Barbara znów chce ruszyć chłopakowi z odsieczą, jednak kiedy Olek idzie z broszką wysadzaną diamentami do lombardu, Adek i Lolek nie chcą uwierzyć, że nastolatek ma prawo ją sprzedać. Wkrótce sprawy stają na ostrzu noża. Tymczasem Adek czuje się coraz bardziej przytłoczony opieką nad matką i siostrą Patrycji. W dodatku z dziewczyną ciągle szuka kontaktu Ryży, który tęskni za swoją dawną miłością.

Występują

Twórcy

Ładuję...