Lombard. Życie pod zastaw 6 (267)

serial obyczajowy Polska 2020  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Arkadiusz poznaje w agencji towarzyskiej Michalinę. Zakochuje się w niej bez pamięci i coraz częściej ją wynajmuje za pieniądze zdobyte w lombardzie. Ich relacja nie podoba się ochroniarzowi kobiety.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski) jest właścicielem dobrze prosperującego lombardu. Zarówno on, jak i jego pracownicy często mają do czynienia z klientami w różnych, niekiedy ekstremalnych, sytuacjach życiowych. Do zakładu przychodzą ludzie będący w potrzebie. Sprzedają lub zastawiają niekiedy dziwne rzeczy, aby zdobyć pieniądze, które pomogą im wydostać się z tarapatów lub - wręcz przeciwnie - spełnić największe marzenie. W lombardzie zjawiają się także osoby, które nie mają uczciwych zamiarów, a nawet stróże prawa w poszukiwaniu sprawiedliwości. Przygody klientów Barskiego czasami są zabawne, a czasem wzruszające, a każdy z nich przychodzi do zakładu z nieoczywistą historią.

W tym odcinku

Księgowy Arkadiusz nie potrafi nawiązywać relacji romantycznych z kobietami. Postanawia skorzystać z usług agencji towarzyskiej i poznaje Michalinę, która pracuje tam pod pseudonimem "Samanta". Zakochuje się w niej bez pamięci i coraz częściej ją wynajmuje za pieniądze zdobyte przede wszystkim w lombardzie. Poznaje jej historię - okazuje się, że rodzice dziewczyny myślą, że Michalina robi karierę w korporacji. Zacieśniająca się więź między nią i Arkiem nie podoba się ochroniarzowi kobiety, Miśkowi. Między mężczyznami dochodzi do konfrontacji. Andżelika zostaje wezwana do sądu na rozprawę człowieka odpowiedzialnego za śmierć Jacka. Jej córka wciąż tęskni za tatą. Relacje Andżeliki i Marysi nie są w najlepszym stanie. Dziewczyna dużo czasu spędza nad grobem Jacka. Obserwuje ją tam pewien mężczyzna... Andżelika i Mariusz próbują nawiązać normalne relacje. Fan ezoteryki przynosi do lombardu działo orgonowe, które nabył od Beni.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...