Czarna domena: Sztuczna inteligencja (8)

serial dokumentalny Polska 2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Wszyscy użytkownicy internetu stykają się ze sztuczną inteligencją. Algorytmy w sieci bywają niezwykle skomplikowane. O swojej pracy opowiedzą m.in. naukowcy wykorzystujący SI w medycynie.

Oglądaj w telewizji

Pt 7.06 3:30
CANAL+ Dokumentlogo

Opis

Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

W tym odcinku

Każdy, kto korzysta z internetu, styka się ze sztuczną inteligencją. Dzieje się to przy okazji korzystania z przeglądarek, personalizowania treści audiowizualnych czy celowanych reklam. Algorytmy w sieci bywają niezwykle skomplikowane i mogą budzić niepokój. Wypowiedzą się osoby, które zajmują się opracowaniem sposobów na przewidywanie wyników wyborów z marginesem błędu do 0,5%. Oprócz tego o swoim działaniu widzom opowiedzą ludzie pracujący nad rozwiązaniami bazującymi na SI w medycynie. Twórcy zastanowią się, czy sztuczna inteligencja jest przyszłością.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...