Czarna domena: Ryzykowne rozgrywki (6)

serial dokumentalny Polska 2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Odcinek poświęcony kolejnemu zagrożeniu internetowemu - uzależnieniu od wirtualnego świata. Internet umożliwia bardzo łatwy dostęp do wielu rozrywek np. gier komputerowych. Niektórzy wpadają w nałóg.

Oglądaj w telewizji

Czw 23.05 2:45
CANAL+ Dokumentlogo
Czw 6.06 3:30
CANAL+ Dokumentlogo

Opis

Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony kolejnemu zagrożeniu internetowemu - uzależnieniu od wirtualnego świata. Internet umożliwia bardzo łatwy dostęp do wielu rozrywek np. gier komputerowych. Chociaż pozornie nie ma w tym nic złego, bywa, że granie może zmienić się w niebezpieczny nałóg. Podobnie rzecz ma się z zakładami bukmacherskimi w sieci. Kryptowaluty natomiast to ciekawa możliwość zarobku, jednak należy zachować umiar i zdrowy sceptycyzm. Część ludzi, zajmujących się kryptowalutami, potrafi stracić w ten sposób wszystkie pieniądze. Twórcy zastanowią się, gdzie leży granica pomiędzy uzależnieniem a zwyczajnym użytkowaniem.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...