Czarna domena: Rozmyte prawa autorskie (7)

serial dokumentalny Polska 2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Odcinek poświęcony zmianom w prawach autorskich w internecie. Twórcy przedstawią przyczyny przyzwolenia na kradzież cudzej własności intelektualnej i działalność polskich stron pirackich.

Oglądaj w telewizji

Wt 7.02 4:10
CANAL+ Dokumentlogo

Opis

Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony zmianom w prawach autorskich w internecie. Twórcy postarają się przedstawić przyczyny społecznego przyzwolenia na kradzież cudzej własności intelektualnej. Zostanie też pokazana działalność polskich stron pirackich. Pojawi się również wątek sekcji ds. walki z piractwem Canal+, która stara się powstrzymać nielegalną dystrybucję "Belfra" oraz "Żmijowiska". Ze zjawiskiem kradzieży internetowej mają do czynienia ilustratorki Rynn Rysuje i Kseni 'Wombat". Autorzy dokumentu poruszą także wątek dyrektyw RODO i ACTA 2.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...