Czarna domena: Hejt (2)

serial dokumentalny Polska 2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Wydanie poświęcone mowie nienawiści w internecie. Twórcy odniosą się do Jarosława Kuźniara, by wykazać, jak sławne osoby radzą sobie z krytyką. Poruszony zostanie też wątek skutków psychicznych.

Oglądaj w telewizji

Wt 4.06 3:25
CANAL+ Dokumentlogo

Opis

Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony hejtowi i mowie nienawiści w sieci. Twórcy odniosą się do Jarosława Kuźniara, by wykazać, jak sławne osoby radzą sobie z tak drastyczną krytyką. Poruszony zostanie również wątek skutków psychicznych, jakie niesie ze sobą hejt skoncentrowany na pochodzeniu i wyznaniu. Autorzy przywołają tutaj historię ukraińskiej rodziny. Pojawi się także przypadek Joanny Grabarczyk, założycielki fundacji Hejtstop, której działalność ściągnęła na nią olbrzymi hejt.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...