Czarna domena: Chaos informacyjny (5)

serial dokumentalny Polska 2019  od 16 lat
zdjęcie

W skrócie

Chaos informacyjny dotyczy szerzenia często ze sobą sprzecznych albo wręcz nieprawdziwych wiadomości. Dawid Ciemięga, lekarz z Tych, stara się zwalczyć obecne w internecie paranaukowe materiały.

Oglądaj w telewizji

Pt 31.05 2:20
CANAL+ 4Klogo
Czw 6.06 2:40
CANAL+ Dokumentlogo

Opis

Seria porusza bardzo aktualny problem, a więc ryzyko wynikające z użytkowania Internetu. Okazuje się, że każdorazowe połączenie z siecią może stwarzać najróżniejsze zagrożenia. Dokument przedstawia i omawia takie niebezpieczeństwa. Oprócz tego poruszona zostanie kwestia współczesnych negatywnych zjawisk internetowych, takich jak "patotreści", hejt, mowa nienawiści, chaos informacyjny. Twórcy porozmawiają z osobami związanymi z kulisami działania sieci.

W tym odcinku

Chaos informacyjny, z jakim internauci spotykają się w sieci, dotyczy szerzenia często ze sobą sprzecznych albo wręcz nieprawdziwych wiadomości. Dawid Ciemięga, lekarz z Tych, stara się zwalczyć obecne w internecie paranaukowe materiały. Tym samym zajmuje się również portal Konkret24, starający się weryfikować prawdziwość informacji obecnych w mediach. Karol Majek opowie o technologii deep fake i wytłumaczy, dlaczego jest tak łatwa w użytkowaniu.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...