Szkoła (361)

serial paradokumentalny Polska 2016-2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gimnazjalistka Kasia spotyka się ze starszym o rok Damianem. Sądzi, że ostatnia w klasie pozostała dziewicą. Tymczasem w gronie licealistów dochodzi do rozstania, które może zagrozić jedności grupy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Codzienne perypetie współczesnych uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać.

W tym odcinku

Uczennica trzeciej klasy gimnazjum Kasia Piechowiak od kilku tygodni umawia się ze starszym od niej o rok Damianem Jarockim. Para jest w sobie bardzo zakochana. Nastolatka sądzi, że jako ostatnia w klasie pozostała dziewicą. Zdaniem jej koleżanek to straszny wstyd, więc teraz Kasia chce zacząć współżycie ze swoim chłopakiem. Jednak Damian odrzuca tę propozycję, sądzi bowiem, że partnerka nie jest jeszcze na to gotowa. Wówczas znajome Kasi radzą, by przeżyła swój pierwszy raz z innym uczniem. Tymczasem w gronie zaprzyjaźnionych licealistów dochodzi do rozstania. Dotąd Artur Karpiński, Jurek Makowski, Janek Chmielewski i ich dziewczyny byli zgraną grupą. Ania martwi się, że po tym, jak Jurek zakończył związek, ich paczka się rozpadnie. Nastolatka zaczyna prześladować jego nową partnerkę. W rezultacie dochodzi jednak do kłótni...

Występują

Zobacz także

Ładuję...