Szkoła (605)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Paulina i Grzesiek grają w wyzwania. Nastolatek musi pocałować najbrzydszą dziewczynę w klasie. Jego wybór pada na Paulinę. Nagle zdaje sobie sprawę, że koleżanka tak naprawdę mu się podoba.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Kolejna odsłona perypetii uczniów krakowskich szkół. Młodych ludzi zajmuje nie tylko walka o dobre oceny. Zmagają się też z pierwszymi miłosnymi doświadczeniami oraz poszukiwaniem swojego miejsca w grupie rówieśników. To ponadto czas ich buntu przeciwko dorosłym. W nowym sezonie poruszony zostanie m.in. temat dyskryminacji rasowej.

W tym odcinku

Gimnazjaliści, Paulina i Grzesiek, grają w wyzwania. Nastolatek musi pocałować najbrzydszą dziewczynę w klasie. Jego wybór pada na Paulinę. Nagle zdaje sobie sprawę, że koleżanka zaczyna mu się podobać. Próbuje poderwać uczennicę, ale ona jest obrażona. Wymyśla dla Grześka kolejne zadanie. Ma przygotować wielki transparent i powiesić go na ścianie szkoły. Dyrektor Chlebowski podejmuje walkę z nietolerancją w swojej placówce. Ósmoklasiści prześladują Marcela Gabryckiego, ponieważ jest Żydem. Przyjaciel chłopaka, Witek, odwraca się od niego. Wkrótce dowiaduje się, że sam ma żydowskie korzenie. Koledzy nakłaniają go do pobicia Marcela.

Występują

Zobacz także

Ładuję...