Szkoła (563)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Gimnazjalistka Marika ucieka z domu. Nocuje u koleżanki. Ujawnia się dopiero, gdy policja oraz media nagłaśniają jej zniknięcie. By podtrzymać swoją popularność, udaje, że wymknęła się porywaczom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Marika Wroniecka ucieka z domu. Nocuje u Sary Czarneckiej, która na czas wyjazdu rodziców została sama w domu. Nastolatka ujawnia się dopiero, gdy policja oraz media nagłaśniają jej zniknięcie. Próbując podtrzymać swoją popularność, a także zainteresowanie dziennikarzy, Marika udaje, że uciekła porywaczom. Licealiści Mela Kruk i Jurek Litwin usiłują znaleźć sobie idealnych partnerów. Idą na podwójną randkę w ciemno. Ich parami są Patrycja Sewera i Patryk Węgrzyn. Kiedy Jurek zaczyna chodzić z Patrycją, Mela orientuje się, że jest zakochana w przyjacielu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...