Szkoła (562)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Nowa uczennica gimnazjum, Kasia Bartosik, naraża się Marice Wronieckiej. W odwecie nastolatka planuje zemstę. Odkrywa, dlaczego koleżanka zmieniła szkołę. Chodziło o jej nagie zdjęcia w internecie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Nowa uczennica gimnazjum, Kasia Bartosik, naraża się Marice Wronieckiej. W odwecie nastolatka planuje zemstę. Odkrywa, dlaczego koleżanka zmieniła szkołę. Chodziło o nagie zdjęcia, które po zamieszczeniu w internecie wywołały skandal. Marika wysyła pozostałym uczniom kompromitujące fotografie, a zrozpaczona Kasia ucieka z klasy. Licealista Sebastian Chudzik jest zakochany w dziewczynie najlepszego przyjaciela, Tymona. Próbując zapomnieć o Natalii, umawia się na spotkanie z Hanią Sobczyk, której podoba się od dawna. Chociaż nic między nimi nie zaszło, nastolatka opowiada koleżankom, że się całowała.

Występują

Zobacz także

Ładuję...