Szkoła (561)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Gimnazjalistka Sandra próbuje poderwać Oskara. Imprezuje z licealistami, którzy nie traktują jej poważnie. Nie wiedząc o tym, zapala skręta. Powstaje kompromitujący filmik z udziałem nastolatki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Sandra Falkowska próbuje poderwać Oskara, starszego od niej o trzy lata. Imprezuje z licealistami, którzy nie traktują jej poważnie. Nie wiedząc o tym, zgadza się zapalić skręta. Jest pewna, że dostała marihuanę, a nie zwykły tytoń. Koledzy Oskara nagrywają kompromitujący filmik z udziałem Sandry i zamieszczają w sieci. Nastolatka czuje się upokorzona. Uczeń drugiej klasy liceum, Julek Rawski, boi się powiedzieć ojcu, że jest homoseksualistą. Mężczyzna odkrywa prawdę, gdy znajduje ogłoszenie randkowe syna. Andżelika, która zamieściła w internecie informacje dotyczące kolegi, żałuje tego, co zrobiła. Nie zdawała sobie sprawy, że rodzic zaatakuje Julka.

Występują

Zobacz także

Ładuję...