Kuchenne rewolucje: Czerwionka-Leszczyny, Helios (8/14)

program rozrywkowy Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Piotr sprezentował restaurację Helios żonie, która marzyła o własnym biznesie gastronomicznym. Nowa właścicielka zachowała personel i menu z daniami kuchni polskiej oraz pizzą. Lokal przynosi straty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Magda Gessler ponownie rusza w Polskę, by pomóc właścicielom restauracji w rozwiązaniu ich problemów. Jedna z najbardziej znanych kulinarnych ekspertów w Polsce doskonale zdaje sobie sprawę, że prowadzenie własnego biznesu jest wymagającym zadaniem, i co należy zrobić, żeby odnieść sukces.

Helios był prezentem Piotra dla żony. Dorota pragnęła otworzyć własny lokal, zwłaszcza że już wcześniej pracowała w gastronomii. Kiedy więc szukając domu dla rodziny, trafili na budynek, w którym mieściło się mieszkanie oraz restauracja, Piotr postanowił spełnić marzenie żony. Dorota zaczęła prowadzić ten biznes takim, jak go zastała, nie wprowadziła żadnych zmian. Zachowała nawet personel i poprzednie menu. Znalazły się w nim dania kuchni polskiej, a także pizza. Niestety, zapał właścicielki szybko zgasł, gdy doszło do konfrontacji z rzeczywistością. Goście tu nie zaglądają, niektórzy przychodzą wieczorem na piwo. Helios przynosi więc straty. Gdyby nie inne dochody Piotra, nie zdołaliby pokryć kosztów utrzymania restauracji. Obecnie Dorota zjawia się w lokalu tylko na dwie godziny w ciągu dnia. Nie zagląda nawet do kuchni, polega całkowicie na kucharce, którą zatrudniła. Zmęczony kłopotami finansowymi i biernością żoną mężczyzna postanowił poprosić o pomoc Magdę Gessler.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...