Szkoła (534)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Oskar i Fabian obstawiają wyniki rozgrywek sportów elektronicznych. Wygrywają pieniądze na szkolna wycieczkę do Berlina. Oskar w tajemnicy przed kolegą gra dalej. Wszystko przegrywa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Maturzysta Konrad Szewczyk z powodu swojej przeszłości jest nękany. Był obsesyjnie zakochany w koleżance, a po odtrąceniu próbował popełnić samobójstwo. Od niedawna nastolatek przyjaźni się z Weroniką Śmiałek, która podoba się Oskarowi Kamińskiemu. Ten z zazdrości podrzuca przyjacielowi biustonosz dziewczyny i wysyła z jego telefonu nieprzyzwoitą wiadomość. Dwaj licealiści obstawiali wyniki rozgrywek sportów elektronicznych. Tak wygrali pieniądze potrzebne im do opłacenia szkolnej wycieczki do Berlina. Oskar obstawiał dalej, w tajemnicy przed Fabianem, ale wszystko przegrał. Zamierzał podwoić wygraną, żeby zafundować wyjazd ukochanej, Natalii.

Występują

Zobacz także

Ładuję...