Sensacje XX wieku: Decydujący cios

program historyczny Polska 2004  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wiosną 1936 roku Hitler szykował się do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS popierali jego plany. Zdaniem starszych generałów Wehrmacht nie był gotowy do starcia ze światowymi potęgami.

Oglądaj w telewizji

Śr 24.07 23:20
TVP Historialogo
Śr 24.07 23:50
TVP Historia 2logo

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Wiosną 1936 roku Hitler otwarcie szykował się do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS w pełni popierali jego awanturnicze plany. Za to starzy, cesarscy jeszcze generałowie głośno protestowali. Ich zdaniem Wehrmacht nie był gotowy do starcia ze światowymi potęgami.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...