Sensacje XX wieku: Tajemnica Heinricha Himmlera

program historyczny Polska 2001  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Wołoszański postara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w grudniu 1945 roku, 7 miesięcy po pogrzebaniu ciała Heinricha Himmlera, władze brytyjskie zdecydowały się dokonać ekshumacji.

Oglądaj w telewizji

Wt 23.07 23:40
TVP Historialogo
Śr 24.07 0:00
TVP Historia 2logo

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Bogusław Wołoszański postara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w grudniu 1945 roku, 7 miesięcy po pogrzebaniu zwłok Heinricha Himmlera (23 maja tego roku miał popełnić samobójstwo), władze brytyjskie zdecydowały się dokonać ekshumacji. Zwłoki poddano sekcji i pogrzebano w lesie pod Luneburgiem. To wszystko budzi wątpliwości, czy aby na pewno człowiek, który popełnił samobójstwo, rzeczywiście był Himmlerem.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...