Sensacje XX wieku: Zamach na Lenina

program historyczny Polska 1995  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kulisy zamachu na Włodzimierza Lenina, który miał miejsce 30 sierpnia 1918 roku. Sprawczyni stwierdziła, że jest on zdrajcą. Audycja przedstawia fakty dotyczące współpracy Lenina z Niemcami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Twórca serii - dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański - odkrywa tajemnice związane z ważnymi wydarzeniami XX wieku. Dokonuje szczegółowej rekonstrukcji zdarzeń, aby krok po kroku dojść do zaskakujących wniosków. W jego opowieściach wydarzenia historyczne nie składają się z suchych faktów. Dzieje świata tworzą ludzie i okoliczności, często pomijane w oficjalnych wersjach wydarzeń. Spora część cyklu poświęcona jest II wojnie światowej. Ukazuje kulisy m.in. przechwycenia akt polskiego wywiadu przez Abwehrę, historię Mata Hari i radzieckiego agenta Nikołaja Kuzniecowa, a także okoliczności śmierci Hitlera.

Kulisy zamachu na Włodzimierza Lenina, który miał miejsce 30 sierpnia 1918 roku. Zamachowczyni stwierdziła, że jest on zdrajcą. Audycja przedstawia nieznane dotąd fakty dotyczące współpracy Lenina z Niemcami.

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...