Ojciec Mateusz 15: Medium (195)

serial kryminalny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Z pomocą medium Liliany policjanci znajdują zwłoki zaginionej przed laty Anety. Zamierzają przesłuchać jej narzeczonego. Z kolei Mateusz odwiedza Lilianę, by porozmawiać o jej wizjach.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Po mszy proboszcz spotyka pod kościołem Halinę Łącką. Parafianka wspomina, że właśnie mijają dwa lata od tajemniczego zaginięcia jej córki Anety. Matka ma dosyć życia w niepewności i prosi księdza, żeby udał się z nią do medium Liliany, która może pomóc w rozwiązaniu zagadki zniknięcia dziewczyny. Duchowny wyraża swój sprzeciw wobec okultystycznych metod, ale zgadza się towarzyszyć Halinie podczas spotkania z obdarzoną niezwykłym darem kobietą. Niebawem pomocą medium policjanci z Sandomierza znajdują samochód zaginionej nieopodal leśnej skarpy, a wewnątrz pojazdu zwłoki w stanie rozkładu. Wszystko wskazuje na to, że są to szczątki Anety. Funkcjonariusze jadą do fundacji, w której pracowała, by przesłuchać jej narzeczonego Edwarda Bielskiego. Wychodzi na jaw, że mężczyzna był zazdrosny o atrakcyjną partnerkę. Mateusz odwiedza Lilianę, by porozmawiać o jej wizjach. Nie wierzy w rzekomo posiadaną przez nią umiejętność jasnowidzenia. Jakiś czas później Nocul i Możejko oglądają poświęcony kobiecie program. Wyłapują nieścisłość w jej opowieści. Nowy trop doprowadza ich do Olgi, informatyczki, która wcześniej pracowała w fundacji. Proboszcz także nie ustaje w poszukiwaniach winnego śmierci Anety. Sprawa przybiera nieoczekiwany obrót.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...