Ojciec Mateusz 15: Pałac (194)

serial kryminalny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Mateusz dokonuje święcenia dworu Jeremiego Rokitnickiego. Niebawem właściciel zostaje zamordowany. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że Jeremi przed śmiercią zmienił zapis w testamencie.

Oglądaj w telewizji

Pon 22.04 5:10
TVP Kobietalogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Mateusz dokonuje święcenia dworu Jeremiego Rokitnickiego. Niedługo później Dziubak i Nocul otrzymują wezwanie do posiadłości. Okazuje się, że jej właściciel został zamordowany. Ciało znalazł administrator Roman. Na miejscu zbrodni zastał on synową mężczyzny, Annę. Rozpoczyna się dochodzenie. Nocul przesłuchuje stróża Arkadiusza Łopucha. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że Jeremi przed śmiercią zmienił zapis w testamencie. W gronie podejrzanych znajduje się syn Rokitnickiego, Filip, z którym pokłócił się on krótko przed zabójstwem. Wychodzi też na jaw, że Arkadiusz i Roman otrzymali wypowiedzenia. Tymczasem w Sandomierzu zjawia się akwizytor, który poluje na Natalię.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...