Ojciec Mateusz 15: Upadek (191)

serial kryminalny Polska 2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W komendzie zjawia się aspirant Antoni Dziubak, który oznajmia, że został przydzielony do służby w Sandomierzu. Możejko jest zaskoczony tą sytuacją. Tymczasem dochodzi do napadu na jubilera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Autor kryminałów, Marek Sandecki (Andrzej Deskur), wraz z agentką Moniką Karel (Aleksandra Domańska) chce kupić na targu staroci kolejną maszynę do pisania. Wkrótce literat jedzie do Sandomierza na spotkanie autorskie. Na komendzie zjawia się aspirant Antoni Dziubak (Bartłomiej Firlet). Oznajmia, że dostał przydział do służby w Sandomierzu. Dziubak tymczasowo zatrzymuje się na plebanii. Możejko wyjaśnia sprawę z naczelnikiem. Jubiler Oskar Kurka (Marek Siudym) wyznaje żonie Marii (Halina Skoczyńska), że odchodzi do innej. Między parą dochodzi do kłótni. Niebawem Sandecki słabnie w sklepie jubilerskim Oskara. Właściciel dostaje cios w głowę, a ktoś kradnie biżuterię. Dziubak i Paruzel znajdują jubilera. Podczas spotkania autorskiego policjanci zatrzymują Sandeckiego.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...