Teleman

Szkoła (264)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

By zdobyć pieniądze licealista Dorian oferuje gimnazjalistom płatną ochronę przed bandą, która rzekomo wymusza haracze w szkole. Hubert zakochuje się w Edycie, lecz ona woli Filipa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Dorian nie lubi się uczyć. Jego mama przestała dawać mu kieszonkowe, dopóki nie poprawi ocen. Nastolatek szuka więc innego sposobu na zdobycie pieniędzy, które planuje wydać na grę komputerową. Dorian okłamuje gimnazjalistów, że w szkole grasuje banda wymuszająca haracze, i proponuje im płatną ochronę. Tymczasem inny uczeń gimnazjum, Hubert, zakochuje się w Edycie. Chce wyznać jej swoje uczucia. Dziewczyna jest jednak zafascynowana Filipem, który bez zgody nauczycieli namalował graffiti na budynku szkoły. Załamany Hubert postanawia wykonać mural w pracowni informatycznej i zadedykować go ukochanej. Edyta jest pod wrażeniem. Wówczas nastolatek decyduje się wykonać kolejne rysunki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...