Ojciec Mateusz 13: Cień podejrzeń (171)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policjanci znajdują kokainę w bagażniku samochodu. Dowody zostają wysłane do komendy wojewódzkiej. Niespodziewanie okazuje się, że ktoś podmienił środki odurzające na glukozę z gipsem.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Marczak i Gibalski ruszają w pościg za mercedesem, który nie zatrzymał się do kontroli. Dochodzi do wypadku. W bagażniku samochodu funkcjonariusze znajdują biały proszek. Badania laboratoryjne potwierdzają, że to kokaina. Kierowca jednak do niczego się nie przyznaje. Dowody zostają wysłane do komendy wojewódzkiej. Niespodziewanie okazuje się, że ktoś podmienił środki odurzające na glukozę z gipsem. Możejko otrzymuje polecenie zatrzymania Marczaka i Gibalskiego. Przesłuchuje ich Ewa Kobylicka. Następnie funkcjonariuszka udaje się do laboratorium, by porozmawiać z Agnieszką Murawską. Kobieta zrzuca podejrzenia na swojego współpracownika, Romana Gluzińskiego. Tymczasem w biurze rachunkowym zostają znalezione zwłoki Roberta Lubonia, męża Kamili. Technicy zabezpieczają ślady krwi na klatce schodowej. Sąsiadka naprowadza Możejkę i jego podwładnych na trop Karoliny Krutyń, szwagierki mężczyzny. W rozwiązaniu obu zagadek próbuje pomóc policjantom ksiądz Mateusz.

Występują

Twórcy

Ładuję...