Ojciec Mateusz 13: Złoty saganek (172)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nocul i jego współpracownicy badają sprawę zabójstwa eksperta w sprawach kulinarnych i inicjatora konkursu 'Złoty saganek', Mikołaja Rębackiego. Możejko przesłuchuje świadków.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Bracia Bogdan i Leszek Topolowie prowadzą restaurację toskańską w wynajętej od Mikołaja Rębackiego willi. Pewnego dnia mężczyzna, który jest ekspertem w sprawach kulinarnych i inicjatorem konkursu "Złoty saganek" niespodziewanie wypowiada im umowę. Mężczyźni próbują negocjować, ale spotykają się ze stanowczą odmową. Później Rębacki spotyka się na polnej drodze z nieznajomym. Dochodzi do awantury. Bezdomny Józef z ukrycia obserwuje, jak właściciel willi zostaje zamordowany. Policjanci rozpoczynają śledztwo w sprawie. Możejko przesłuchuje mecenasa Lipko, którego klientem był Rębacki. Niedługo później Józef zostaje pobity przez Topolów. Funkcjonariusze zatrzymują braci. Zeznania bezdomnego naprowadzają Nocula i jego współpracowników na trop restauratorki, Tamary Bizoń. W dochodzenie angażuje się Mateusz.

Występują

Twórcy

Ładuję...