Ojciec Mateusz 13: Stan zagrożenia (170)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nieznany sprawca przebija opony w aucie Możejki. Przez Dominika przekazuje mu też tajemniczą wiadomość. Funkcjonariusz deleguje Paruzela i Wierzbickiego do obserwowania szkoły swojego syna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony talentem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Nieznany sprawca przebija opony w samochodzie Możejki. Niedługo później funkcjonariusz otrzymuje też wiadomość, którą tajemniczy mężczyzna przekazał Dominikowi. Po rozmowie z Mateuszem inspektor zwołuje naradę na komendzie. Paruzel i Wierzbicki zostają oddelegowani do obserwowania szkoły, w której uczy się jego syn. Ich uwagę zwraca furgonetka, która stoi pod budynkiem. Gdy chcą wylegitymować kierowcę, ten zaczyna uciekać. Po krótkim pościgu udaje im się go zatrzymać. Okazuje się, że w samochodzie znajdowały się papierosy bez akcyzy. Gdy później Możejko odbiera Dominika ze szkoły, dostaje od niego zawiniętą w gazetę maskotkę. Mateusz sugeruje Noculowi, by sprawdził treść dołączonego periodyku. W środku znajduje on notatkę o samobójstwie w więzieniu 22-letniego Łukasza...

Występują

Twórcy

Ładuję...