Ojciec Mateusz 9: Zbrodnia na pierwszą stronę (114)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas porannego joggingu Karolina i Mieczysław znajdują zwłoki mężczyzny. Niedaleko natrafiają na rzeczy, dokumenty i samochód z niemiecką rejestracją. Tak zaczyna się trudne śledztwo...

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom, komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Podczas porannego joggingu Karolina i Mieczysław przypadkowo odnajdują zwłoki mężczyzny. Niedaleko miejsca zbrodni natrafiają na osobiste rzeczy zamordowanego, dokumenty na nazwisko Artur Kedaj oraz samochód z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Paruzel otrzymuje zadanie obserwowania okolicy. Wkrótce w jego ręce wpada bezdomny Leon Myjak. Tymczasem dziennikarz Marek Wilman proponuje Mateuszowi i Natalii, że napisze o nich artykuł. Przekonuje duchownego i gospodynię, że czytelników na pewno zainteresują informacje o rozwiązanych przez księdza sprawach. Redaktor naczelna Justyna jest zadowolona z pracy podwładnego i proponuje mu etat. Jakiś czas później Mateusz rozmawia z Noculem na temat cyklu artykułów kryminalnych na pierwszej stronie "Nowin". Jego uwagę zwraca to samo nazwisko autora tekstów. Wkrótce aspirant wraz z Możejką wpadają na nowy trop w sprawie zabójstwa.

Występują

Twórcy

Ładuję...