Ojciec Mateusz 9: Powrót po latach (112)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do Sandomierza przyjeżdża z Londynu mecenas sztuki, Stanisław Wilk. Chce prace lokalnych malarzy wystawić w brytyjskiej galerii. Jeden z nich, Wojciech Pakosiński, zostaje napadnięty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom, komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Po czterdziestu latach do Sandomierza wraca mecenas sztuki z Londynu, Stanisław Wilk. Justyna przygotowuje o nim reportaż. Okazuje się, że mężczyzna chce kupić prace lokalnych malarzy i wystawić je w jednej z brytyjskich galerii. O jego pomyśle dowiadują się artyści, Bruno Glinka i Wojciech Pakosiński. Drugi z nich zaprasza go do siebie, aby pokazać swoje obrazy. Tego samego dnia, wieczorem, zostaje napadnięty na jednej z uliczek. Dzień później Wilk odwiedza Glinkę i zwraca uwagę na dzieła jego ucznia, Grzegorza Więcka. Wkrótce na jaw wychodzą informację o napadzie, a zatrzymany pod zarzutem popełnienia przestępstwa zostaje Bruno. Nocul i Karolina zarządzają obserwację jego żony. Tymczasem Stanisław podejmuje decyzję o złożeniu oferty Więckowi. Jakiś czas później, podczas wizyty na plebanii, zauważa obraz namalowany przez organistę Piotra. Jest nim zachwycony.

Występują

Twórcy

Ładuję...