Ojciec Mateusz 9: Daleki krewny (115)

serial kryminalny Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do Sandomierza przyjeżdża 24-letni Konrad Partyka, który szuka Nocula. Ma listy matki od Nocula i jest przekonany, że jest on jego ojcem. Mietek postanawia wyjaśnić sprawę Konrada.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Perypetie błyskotliwego proboszcza parafii w Sandomierzu, Mateusza (Artur Żmijewski), który wykorzystuje swój niezwykły talent detektywistyczny, aby pomagać zaprzyjaźnionym policjantom, komisarzowi Możejce (Piotr Polk) i jego podwładnym, w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Do Sandomierza przyjeżdża 24-letni Konrad Partyka, który szuka Nocula. Mężczyzna pokazuje funkcjonariuszowi zdjęcie swojej matki i listy, które przed laty otrzymała od niego. Jest przekonany, że Mieczysław jest jego ojcem. Ich rozmowę przerywa nadejście Basi. Mąż okłamuje ją, że nieznajomy jest jego krewnym. Nieco później podczas spotkania z Mateuszem Nocul wspomina wesele matki Konrada, na które zaprosiła jego i kolegów z jednostki wojskowej. Zdradza, że pisał do niej potem listy, ale na żaden nie odpowiedziała. Postanawia wyjaśnić sprawę Konrada. Wkrótce w jednym z sandomierskich barów dochodzi do napadu. Nocul jest świadkiem kradzieży srebrnej bransoletki właściciela lokalu. Dochodzi do szarpaniny.

Występują

Twórcy

Ładuję...