Zmiennicy | odc. 12/15: Obywatel Monte Christo

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Kasia i Jacek wiozą reżysera Barewicza po odbiór nagrody na festiwal filmowy w Berlinie. Wyrazem uznania krytyki jest mercedes, po który filmowiec wyrusza w towarzystwie taksówkarzy.

Oglądaj w telewizji

Czw 14.12 13:15
TVP Rozrywkalogo
Pt 15.12 11:35
TVP Historialogo
Pon 18.12 22:35
TVP HDlogo

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Kasia i Jacek wiozą znanego reżysera Barewicza po odbiór nagrody, przyznanej mu na festiwalu filmowym w Berlinie Zachodnim. Wyrazem uznania krytyki jest mercedes, po który filmowiec natychmiast wyrusza w towarzystwie taksówkarzy. Niestety, rzekomo cenna nagroda okazuje się złomem. Barewicz postanawia znaleźć sprawcę złośliwego żartu. Tymczasem w Warszawie w tarapaty wpada złodziej o pseudonimie Ksywa.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...