Zmiennicy | odc. 10/15: "Krzyk ciszy"

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Umiera powieściopisarz, Jan Oborniak. Samelko, dyrektor Instytutu Literackiego Opoka i redaktor Lusia chcą jak najszybciej wydać ostatnie dzieło zmarłego. Okazuje się, że rękopis zaginął.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Umiera znany powieściopisarz, Jan Oborniak. Okoliczność ta sprawia, że Samelko, dyrektor Instytutu Literackiego Opoka, i redaktor Lusia zamierzają jak najszybciej wydać ostatnie dzieło zmarłego pt. "Krzyk ciszy". Okazuje się, że rękopis zaginął. Lusia postanawia go odnaleźć. Taksówkarzem służącym jej pomocą jest Kasia, przebrana jak zwykle za Mariana.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...