Zmiennicy | odc. 5/15: Safari

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Początki pracy Kasi jako Mariana Koniuszko w WPT nie są łatwe. Przebrana dziewczyna wiezie z Jackiem do Krakowa aktora Rawicza. Musi on dotrzeć na miejsce punktualnie, gdyż gra w spektaklu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Kasia przebrana za chłopaka rozpoczyna pracę w WPT. Dziewczyna szybko przekonuje się, że udawanie Mariana Koniuszki nie jest wcale takie łatwe. Tym razem wraz z Jackiem wiezie znanego aktora Rawicza do Krakowa. Pasażer musi dotrzeć na miejsce punktualnie, ponieważ ma wystąpić w emitowanym na żywo spektaklu Teatru Telewizji.

Występują

Twórcy

Ładuję...