Zmiennicy | odc. 11/15: Antycypacja

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Kasia jako Marian Koniuszko próbuje pomóc w kłopotach koledze po fachu, Parzydlakowi. Kłusek i Gonschorek starają się namówić Jacka do złożenia fałszywych zeznań w sprawie porwania taksówki.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Stołeczni taksówkarze walczą z problemami, jakich przysparzają im pasażerowie. Kasia, podszywająca się pod Mariana Koniuszkę, próbuje pomóc Stefanowi Parzydlakowi, który ma kłopoty rodzinne. Prezes Kłusek i jego wspólnik Gonschorek starają się namówić Jacka do złożenia fałszywych zeznań w sądzie, w sprawie porwania taksówki. Pani Lusia i awangardowy pisarz Oborniak mają poważne problemy w związku z powieścią "Krzyk ciszy".

Występują

Twórcy

Ładuję...