Zmiennicy | odc. 4/15: Typowa logika damsko-męska

serial komediowy Polska 1986  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Prezes Koniuszko namawia Kasię, by upodobniła się do jego syna i zdała za niego egzamin na prawo jazdy. Dziewczyna wykorzystuje ten pomysł - przebiera się i dostaje angaż w WPT.

Oglądaj w telewizji

Nd 4.12 23:25
TVP Kobietalogo

Opis

Akcja serialu rozgrywa się w Warszawie, w połowie lat 80. XX wieku. Młoda dziewczyna, Katarzyna Piórecka (Ewa Błaszczyk), chce zatrudnić się w przedsiębiorstwie taksówkowym. Trafia jednak na niechętnego wobec kobiet personalnego, Łukasika, który odsyła ją z kwitkiem. Kasia decyduje się zatrudnić w przedsiębiorstwie jako mężczyzna, a dokładniej jako Marian Koniuszko. W sprytny sposób zdobywa odpowiednie dokumenty i w końcu w przebraniu mężczyzny otrzymuje pracę. Razem ze swoim zmiennikiem, Jackiem (Mieczysław Hryniewicz), jeździ po Warszawie, obserwując i komentując PRL-owską rzeczywistość.

W tym odcinku

Prezes Koniuszko składa Kasi nietypową propozycję. Namawia ją, by upodobniła się do jego syna i zdała za niego egzamin na prawo jazdy. Dziewczyna początkowo zgadza się, lecz po krótkim czasie wycofuje się z realizacji planu. Wykorzystuje jednak pomysł prezesa - przebiera się i z dokumentami Mariana Koniuszki dostaje angaż w WPT, skąd wcześniej odesłano ją z kwitkiem. Powodem była jej płeć. Niebawem zostaje zmiennikiem Jacka.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...